Milan Ondrík s cenou a Patricia Clarkson medzi fanúšikmi: Takto vyzeral záver filmového festivalu v Karlovych Varoch!

Milan Ondrík s cenou a Patricia Clarkson medzi fanúšikmi: Takto vyzeral záver filmového festivalu v Karlovych Varoch! Zdroj: Ján Proner
Na záverečnom ceremoniáli sa odovzdával Krištáľový glóbus, ktorého držiteľom sa stal aj slovenský herec Milan Ondrík, či americká herečka Patricia Clarkson.

Krištáľový glóbus za najlepší celovečerný film si odniesla bulharská rodinná dráma Otec. Je to príbeh o hľadaní cesty k najbližším ľudom, no nechýbaj v ňom absurdné, či komické situácie. 

Porota v zložení Štěpán Hulík, Annemarie Jacir, Sergej Loznica, Angeliki Papoulia a Charles Tesson udelila tiež svoju zvláštnu cenu. Tá poputovala nemeckému filmu Lara. Vďaka výkonu herečky Corriny Harfouch odišla táto snímka ešte s jedným glóbusom.

Zdroj: Anna Ficová

Tento rok si znova z festivalu sošku odniesol Slovák. Bol herec Milan Ondrík, ktorý sa stal najlepším hercom večera vďaka slovensko-českej snímke Nech je svetlo režiséra Marka Škopa. Najlepším režisérom bol vyhlásený Tim Mielants, ktorý na festivale prezentoval tragikomédiu z nudistického kempu s názvom Patrick.

Zdroj: Anna Ficová

Krištáľový glóbus za mimoriadny prínos svetovej kinematografii tento rok prevzali dve americké herečky. Julianne Moore počas slávnostného zahájenia a Patricia Clarkson na slávnostnom zakončení. "Získala som nádhernú cenu. Karlove Vary dodali energiu mojej duši, nechcem odísť domov. Chcem len poslať po svojho psa a ostať tu," povedala Patricia vo svojej ďakovnej reči. 

Pozrite si tie najlepšie momenty zo záverečného ceremoniálu Medzinárodného filmového festivalu Karlove Vary.

TV Program

17:30 NOVINY
18:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
17:20 Simpsonovci VII.
17:50 Kosti V.
18:50 Kosti V.
16:50 Súdna sieň
17:55 Súdna sieň
19:00 Ochrana svedkov III.
17:35 Knihy od Stonožky
17:45 Najmenší slon na svete
17:55 Arthur a Minimojovia
16:25 Zkratky ke štěstí
18:15 Před půlnocí
20:15 Země naděje