Tieto veci sú populárne len vďaka filmom: Vedeli ste, kto preslávil disco?

Tieto veci sú populárne len vďaka filmom: Vedeli ste, kto preslávil disco? Zdroj: hollywoodsuite.ca
Niekedy veci, ktoré sa objavia vo filmoch vedia ovplyvniť aj celé generácie. Čo pochádza z filmov, no asi ste to vôbec netušili?

Makrónky 

Tento recept prišiel do Francúzska vďaka Catherine de Medici. Boli veľmi populárne a objavili sa aj vo filme Sofie Coppoly - Mária Antoinetta. A vďaka tomu sa stali znova populárne po celom svete. Po tom, čo tieto farebné dezerty jedla Kirsten Dunst, sa mnohé cukrárne rozhodli, že ich začnú predávať. Kirsten dokonca žartovala, že ak by vedela, že sa toto tak spopularizuje, so Sofiou by si založili biznis. 

Zdroj: brightside.me

Červené vlasy

Napriek tomu, že na film Black Widow boli rôzne recenzie, jedno je isté. Vlasy tejto superhrdinky inšpirovali ženy po celom svete. Niektoré firmy dokonca predávali farbu na vlasy, ktorá mala presne taký odtieň, ako vlasy Scarlett Johansson v tomto filme. 

Zdroj: brightside.me

Jogurtové nápoje

Po tom, čo sa na Netflixe objavil film To All the Boys I’ve Loved Before vzrástol predaj kórejských jogurtových nápojov o 2,6 %. V tomto filme totiž hlavná postava a jej sestra milujú tento nápoj a dokonca sa od nich stane závislý aj priateľ hrdinky tohto filmu. 

Zdroj: brightside.me

Mini Cooper 

Producenti filmu Lúpež po taliansky neboli s touto snímkou spokojní, čo sa zárobku týkalo. Avšak, spokojní mohli byť ľudia v BMW, keďže predaj Mini Cooperov po tomto filme vzrástol až o 20%. Verte alebo nie, do proma v BMW vtedy neinvestovali ani cent. 

Zdroj: brightside.me

Disco

Nikto z tvorcov filmu Horúčka sobotňajšej noci nečakal, že sa mu bude tak dariť. Okrem toho, že spopulárnil mnoho tvárí, medzi ktorými bol aj John Travolta, vďaka nemu sa preslávil aj disco štýl a outfity, ktoré Travolta vo filme nosil.

Zdroj: brightside.me

Hubové ravioli 

Hoci to môže znieť zvláštne, hubové ravioli preslávil film Súmrak. Objedná si ich totiž hlavná hrdinka tejto ságy a ľudia dokonca chodili do mestečka, v ktorom sa film odohrával, len aby ich ochutnali.

Zdroj: brightside.me

TV Program

20:35 Černobyľ
23:35 Pokrvný pomstiteľ
20:30 R.I.P.D.: Útvar Rozhodne Neživých Agentov
22:35 Príbeh kmotra
22:00 Hawaii 5.0 IX.
22:55 Kravaťáci IX.
22:10 Kúzlovanie
22:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
21:55 Fukušima
00:00 Černé zlato