Casey Affleck nám vo Varoch prezradil aj to, ako zvláda slávu

03.07.2017 18:00 Kinosála.sk Novinky
Casey Affleck nám vo Varoch prezradil aj to, ako zvláda slávu Zdroj: Patrik Muszka
Oscarový herec pricestoval do Karlových Varov už pred pár dňami, no až včera verejnosti predstavil svoj nový film Prízrak. Spolu s ním film reprezentovali dvaja producenti a režisér David Lowery, ktorý Vary navštívil už po druhýkrát.
Režisér David Lowery Režisér David Lowery Zdroj: Patrik Muszka
Prízrak (A Ghost Story) je film o mužovi, ktorý v podobe ducha uviazne v dome, v ktorom žil so svojou manželkou. Ostáva tam aj napriek tomu, že jeho manželka sa odsťahuje a žije tam aj s inými nájomníkmi. Lowery považuje film za najosobnejšie dielo, ktoré kedy vytvoril. Priznal, že niektoré dialogy sú vytrhnuté priamo z jeho manželstva!
Herec Casey Affleck je úspešným hercom. Tak, ako jeho brat Ben Herec Casey Affleck je úspešným hercom. Tak, ako jeho brat Ben Zdroj: Patrik Muszka
Casey na tlačovej konferencii uviedol, že pri výbere filmu sa zameriava najmä na režiséra a jeho osobný vzťah k scenáru. Napriek tomu, že maska ducha vyzerá na prvý pohľad jednoducho, kostymérke dala zabrať. Na to, aby získali podobu ducha, museli vynaložiť veľa energie a fantázie. Sám Casey však priznal, že nie vždy bol pod maskou ducha on.

Vyjadril sa tiež k svojej kariére a zmenám, ktoré nastali po získaní Oscara:

,,Myslím, že na slávu si nikdy príliš nezvyknem. Som, kto som a určitá časť mojej osoby musí propagovať filmy a hovoriť o nich. Niekedy vám to vyhovuje a niekedy nie, pretože stále je rozdiel medzi tým, kto ste a tým, za koho vás považujú cudzí ľudia.“

Po otázkach od novinárov Casey zobral tlačovú konferenciu do vlastných rúk a dával otázky pre Davida Loweryho, ktoré sa týkali najmä procesu písania scenára.

Zdroj: Patrik Muszka
Po tlačovej konferencii sa produkčný tím filmu presunul do kinosály, kde ho predstavili pred stovkami divákov.

Text: Lucia Harbuľáková

TV Program

17:30 NOVINY
18:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
17:20 Simpsonovci VII.
17:50 Kosti V.
18:50 Kosti V.
16:50 Súdna sieň
17:55 Súdna sieň
19:00 Ochrana svedkov III.
17:45 Najmenší slon na svete
17:55 Arthur a Minimojovia
18:25 Labková patrola I.
16:25 Zkratky ke štěstí
18:15 Před půlnocí
20:15 Země naděje