Vieme, ktorý film bude zastupovať Slovensko na Oscaroch!

Vieme, ktorý film bude zastupovať Slovensko na Oscaroch! Zdroj: garfieldfilm.sk
Odovdzávanie Oscarov sa bude konať až koncom februára 2019, no Slovensko má už teraz svojho zástupcu, ktorý bude bojovať o zlatú sošku.

Slovenská filmová a televízna akadémia vybrala z celkovo dvanástich slovenských filmov svojho nominanta, ktorý má šancu zabojovať o sošku Oscara. Stal sa ním film režiséra Martina Šulíka - Tlmočník. Príbeh spája dvoch starších pánov, ktorý cestujú po Slovensku a počas tejto cesty zažívajú rôzne príhody. Spája ich minulosť a snažia sa nájsť pochopenie jeden pre druhého. Hlavné úlohy stvárnili Jiří Menzel a Peter Simonischek. Snímku videlo v našich kinách 16 tisíc divákov.

Tlmočník mal svetovú premiéru na prestížnom filmovom festivale Berlinale. To, že Slovenská filmová a televízna akadémia vybrala dobre sa potvrdilo aj získaním ceny filmových kritikov na Festivale židovských filmov v San Franciscu.

Zdroj: garfieldfilm.sk

“Som veľmi rád z ocenenia na tomto festivale. Dúfam, že náš film publiku pripomenie, ako udalosti z II. svetovej vojny ovplyvnili nielen životy našich otcov, ale aj tie naše. V Európe sa mnohí snažia revidovať históriu a tvrdia, že holocaust nikdy neexistoval. Ale manipulovanie s minulosťou je veľmi nebezpečné,” povedal režisér Martin Šulík. 

Zdroj: garfieldfilm.sk

​Film Tlmočník čaká ešte stále dlhá cesta, no veríme, že ho 24. februára 2019 uvidíme medzi nominovanými snímkami, ktoré už bude vyberať samotná Akadémia filmových umení a vied.

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:35 Noviny TV JOJ
06:30 Krimi
07:00 Noviny TV JOJ
05:50 Fakty a fikcie II.
06:30 Zvieracia klinika
07:00 Zvieracia klinika
05:25 Skutočné paničky z Beverly Hills V.
06:50 Extrémna premena II.
09:15 Policajt z L.A.
05:10 Sam a Max
05:35 Lovci drakov
06:00 Marvin, stepujúci koník I.
05:20 2 Bobule
07:05 Moje krásná učitelka
08:50 Tah pěšcem