Vieme, ktorý film bude zastupovať Slovensko na Oscaroch!

Vieme, ktorý film bude zastupovať Slovensko na Oscaroch! Zdroj: garfieldfilm.sk
Odovdzávanie Oscarov sa bude konať až koncom februára 2019, no Slovensko má už teraz svojho zástupcu, ktorý bude bojovať o zlatú sošku.

Slovenská filmová a televízna akadémia vybrala z celkovo dvanástich slovenských filmov svojho nominanta, ktorý má šancu zabojovať o sošku Oscara. Stal sa ním film režiséra Martina Šulíka - Tlmočník. Príbeh spája dvoch starších pánov, ktorý cestujú po Slovensku a počas tejto cesty zažívajú rôzne príhody. Spája ich minulosť a snažia sa nájsť pochopenie jeden pre druhého. Hlavné úlohy stvárnili Jiří Menzel a Peter Simonischek. Snímku videlo v našich kinách 16 tisíc divákov.

Tlmočník mal svetovú premiéru na prestížnom filmovom festivale Berlinale. To, že Slovenská filmová a televízna akadémia vybrala dobre sa potvrdilo aj získaním ceny filmových kritikov na Festivale židovských filmov v San Franciscu.

Zdroj: garfieldfilm.sk

“Som veľmi rád z ocenenia na tomto festivale. Dúfam, že náš film publiku pripomenie, ako udalosti z II. svetovej vojny ovplyvnili nielen životy našich otcov, ale aj tie naše. V Európe sa mnohí snažia revidovať históriu a tvrdia, že holocaust nikdy neexistoval. Ale manipulovanie s minulosťou je veľmi nebezpečné,” povedal režisér Martin Šulík. 

Zdroj: garfieldfilm.sk

​Film Tlmočník čaká ešte stále dlhá cesta, no veríme, že ho 24. februára 2019 uvidíme medzi nominovanými snímkami, ktoré už bude vyberať samotná Akadémia filmových umení a vied.

TV Program

12:00 NOVINY O 12:00
12:30 TOP STAR
12:50 Doktori II.
11:15 MacGyver
12:40 Fórky, vtipky XXVII.
13:10 Simpsonovci XXV.
12:00 Slnečno, sem-tam vraždy I.
13:00 Skorumpovaní poliši I.
13:55 Skorumpovaní poliši II.
12:10 Príšerky zo skúmavky
12:30 Albert pozná prírodu najlepšie
12:55 Agi Bagi III.
10:45 Žena z mých snů
12:30 Grace, kněžna monacká
14:25 Robin Hood