Toto je 10 filmových faktov, ktorými sa tvorcovia veľmi nechvália!

Toto je 10 filmových faktov, ktorými sa tvorcovia veľmi nechvália!
Napriek tomu, že všetky filmy v zozname sa podarilo nakrútiť, tvorcovia si museli prejsť naozaj všeličím, kým to tak bolo.

1. Klub poslednej nádeje 

Scenár k tomuto filmu sa odohráva približne 20 rokov predtým, než bol film nakrútený. Produkcia sa celkovo začala a bola zrušená neuveriteľných 137-krát. Rozpočet na film bol naozaj malý. Bolo to menej než 6 miliónov dolárov. Napríklad, maskéri mali na svoju prácu určených len 250 dolárov. Na svoju prácu museli používať uhlie a aj tak dokázali vyhrať Oscara za najlepší make-up. Film zarobil 55 miliónov dolárov. 

Zdroj: nytimes.com

2. Zrodila sa hviezda

Lady Gaga v podstate priznala, že hrala samú seba - talentovanú speváčku, v ktorú veril len málokto. Jediný rozdiel medzi jej postavou a ňou bol ten, že Gaga si naozaj verila a tvrdo pracovala pre to, aby sa preslávila. Počas celého filmu nenosí takmer žiaden make-up a to hlavne pre to, že režisér Bradley Cooper chcel, aby vyzerala zraniteľnejšie. Hovorí sa, že ju počas jej kastingu donútil odlíčiť sa, aby videl, či to bude fungovať.  

Zdroj: ew.com

​3. Vtedy v Hollywoode

Myslíte si, že herci sa dostávajú do formy ľahko? To neplatí pre Leonarda DiCapria, ktorého musel kontrolovať samotný režisér Quentin Tarantino. Leonardo sa musel vzdať cestovín, dezertov a všetkého, čo obsahovalo cukor. Quentin preto najal profesionálov, ktorí sa o Leonardov jedálniček a tréningy starali. 

Zdroj: nme.com

​4. The Irishman 

Aj veľké meno Hollywoodu, akým Martin Scorsese určite je, malo problém nakrútiť film, ktorý trvá vyše troch hodín. Hollywood podobne dlhé formáty už dlhšie odmieta a tak Scorsesemu trvalo 10 rokov, kým nakrútil The Irishmana. Film stál 159 miliónov dolárov a bol produkovaný streamovacou službou Netflix, ktorá mu dala všetko, čo si zažiadal.

Zdroj: netflix.com

​5. Prežijú len milenci 

Jeden z najlepších filmoch o upíroch - Prežijú len milenci, si získal srdcia ľudí svojou atmosférou a zaujímavými postavami. V tomto filme Jima Jarmuscha mali všetci herci, ktorí hrali upírov špeciálne parochne, v ktorých boli ľudské vlasy zmiešané so srsťou z jaka a kôz. Maskéri sa pre tento krok rozhodli pre to, že chceli, aby postavy pôsobili divoko. 

Zdroj: tribecafilm.com

6. Bohemian Rhapsody

Vedeli ste, že Rami Malek vôbec nebol fanúšikom skupiny Queen? Bolo to tak predtým, než začal robiť výskum pre svoju úlohu Freddieho Mercuryho. Počas tohto výskumu sa do skupiny tak zamiloval, že na svete možno nenájdete väčšieho fanúšika, akým je on. 

Zdroj: vanityfair.com

​7. Armagedon 

Viete koľko chýb narátali pracovníci NASA vo filme Armagedon? Je ich zatiaľ 168. Najväčšou však je fakt, že NASA by nikdy nedovolila neprofesionálom ísť do vesmíru, pretože je to príliš veľký risk.

Zdroj: marketplace.org

​8. Kráľovná Alžbeta: Zlatý vek 

Počas toho, ako vo filme prichádza Kráľovná Alžbeta do Katedrály Svätého Pavla, sa budova ešte stále stavia. V skutočnosti, počas toho, ako tam nakrúcali tento film, bola katedrála v prerábke. Režisérovi tak napadlo, že oblečie robotníkov do kostýmov a objavia sa vo filme. Čo sa aj naozaj stalo.

Zdroj: brightside.me

​9. Kód Enigmy 

Na konci nakrúcania filmu Kód Enigmy sa herec Benedict Cumberbatch zrútil a nevedel prestať plakať. Bolo to pre to, že neustále myslel na to, ako dopadla jeho postava Alana Turinga, ktorý bol v roku 1952 stíhaný za homosexualitu a nakoniec spáchal samovraždu. 

Zdroj: wired.com

​10. Kingsman: Tajná služba

Scéna pod vodou narobila obrovské problémy. Je známe, že scény odohrávajúce sa pod vodou sú pre celý štáb najnenávidenejšie zo všetkých, no táto bola takmer smrteľne nebezpečná. Pre chybu vo výpočte sa počas nakrúcania tejto scény pod vodou neocitli len herci, ale aj štáb. Všetci boli vydesení.

Zdroj: brightside.me

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:25 ŠPORT
18:45 Kosti V.
19:45 Profesionáli
20:25 Matky na žúrke
19:00 Ochrana svedkov II.
20:10 Doktori III.
21:00 Dr. House II.
19:25 Rybičky Flip a Flap
19:35 Viking Vicky
19:45 Ruby z dúhy I.
18:10 Věčně mladá
20:15 FILM TÝDNE: Světlo mezi oceány
22:35 Kolonie