Nemôžete cestovať? Tieto filmy vám aspoň trochu nahradia cestovateľské zážitky!

Nemôžete cestovať? Tieto filmy vám aspoň trochu nahradia cestovateľské zážitky!
Spoznávať svet sa dá mnohými spôsobmi, jedným z nich je aj film.

1. Babel 

Mexický režisér Alejandro González Iñárritu nakrúcal tento film na štyroch rôznych miestach na svete a to v Maroku, Mexiku, Spojených štátoch amerických a Japonsku. Ide o príbeh štyroch rodín na troch rôznych kontinentoch.

Zdroj: filmscoreclicktrack.com

2. Útek do divočiny 

Adaptácia bestselleru od Jona Krakauera inšpirovaná skutočnými udalosťami je to pravé pre milovníkov nebezpečenejších túr. Príbeh sa odohráva na začiaku 90-tych rokov a sleduje cestu mladého muža, ktorý odíde z civilizácie a vydá sa na cestu naprieč Aliaškou, aby sa spojil s prírodou a našiel samého seba. 

Zdroj: Amazon.com

​3. Tajný život Waltera Mittyho 

Napriek tomu, že Walter pracuje v sekcii fotografií v populárnom magazíne Life, má celkom nudný život. Ten si skrášľuje častým uvažovaním a predstavovaním si skvelých dobrodružstiev. Jedného dňa sa jeho predstavy stanú skutočnosťou a jedna žena ho inšpiruje k tomu, aby sa vydal do sveta. Navštívi pri tom Grónsko, Island, New York, Afganistan a Los Angeles. 

Zdroj: nytimes.com

​4. Polnoc v Paríži 

Tento film je pre všetky romantické duše a milovníkov Paríža, v ktorom sa v noci dejú naozaj zvláštne veci. Najmä jednému americkému spisovateľovi, ktorý sa vďaka kúzlu ocitne v 20. rokoch minulého storočia. 

Zdroj: scenesjournal.com

​5. Jedz, modli sa a miluj 

Julia Roberts tu predstavuje ženu, ktorá sa po rozvode rozhodne navštíviť Taliansko, práve pre vynikajúce jedlo, meditovať sa naučí v Indii a keď sa konečne dostane na Bali, znova zistí, čo je to láska. 

Zdroj: medium.com

​6. Darjeeling s ručením obmedzeným

Traja bratia sa znova stretnú a ocitnú sa vo vlaku na ceste po Indii. Ich hádky nemajú konca a v jeden moment sú nútení z vlaku vystúpiť a ísť cestou, ktorá nebola plánovaná. Ak máte cit pre krásne zábery, tento film od Wesa Andersona vás jednoznačne poteší. 

Zdroj: popsugar.co.uk

​7. Stratené v preklade

Insomnia a kultúrny šok spojili herca a unudené dievča v luxusnom hoteli v Tokiu. Spoločne sa túlajú po meste, ktoré je plné života a nakoniec zistia, že sú obaja neskutočne osamelí.

Zdroj: majortoms.com.au

​8. Austrália

Krátko pred 2. svetovou vojnou pricestovala britská aristokratka do Austrálie, kde zdedila ranč. Tu stretáva atraktívneho, no tvrdého a nevychovaného sprievodcu a, presne ako tušíte, zamilujú sa do seba. Spoznávajú túto nádhernú, no z mnohých dôvodov nebezpečnú krajinu. 

Zdroj: whitsundaytimes.com.au

​ 

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:55 Krimi
06:30 Noviny TV JOJ
05:25 Profesionáli VII.
06:05 Kutyil s.r.o.
07:20 Kutyil s.r.o.
05:05 15 minút. kuchár
05:35 Keď je pečenie umenie IV.
05:55 Keď je pečenie umenie IV.
05:00 Zabi nudu! II.
05:04 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
06:10 Kuchař srdcem
07:55 Kamkoliv půjdeš
09:50 Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel