Zatiahnuté
-2°
Bratislava
Marína
8.12.2023
Toto je 12 najlepších romantických komédií, ktoré vám spríjemnia Vianoce!
Zdielať na

Toto je 12 najlepších romantických komédií, ktoré vám spríjemnia Vianoce!

Každý si počas vianočných sviatkov rád sadne pred televízor a pozrie si obľúbenú televíznu klasiku. Ak ste fanúšikom romantických komédií s vianočnou tematikou, tieto filmy sú stvorené práve pre vás.

Šťastný Nový rok

Film sa síce odohráva počas silvestrovskej noci, no jednoznačne patrí medzi vianočné filmy. Spája príbehy rôznych ľudí, ktoré sú navzájom prepojené a zanecháva v nás nádej v ľudské dobro. 

200 cigariet 

V tejto snímke sa v roku 1999 objavili terajšie veľké hviezdy. Hrá v nej bratské duo Ben a Casey Affleckovci, Kate Hudson, Courtney Love či Christina Ricci a Paul Rudd. Film so svojou nezávislou atmosférou určite poteší aj fanúšikov alternatívnych filmov.

Just Friends

Táto romantická komédia v hlavnej úlohe s Ryanom Reynoldsom, ktorý hrá muža v minulosti neobľúbeného najmä pre svoj výzor. Na Vianoce sa znova objaví vo svojom rodnom meste a jeho klientka mu pomáha, aby dostal dievča, po ktorom túži už od školy. Môžete len hádať, ako to dopadne. 

Vianoce na štvrtú 

Hlavné úlohy v tejto komédii hrajú Reese Witherspoon a Vince Vaughn. Každý rok spolu trávia Vianoce na exotických miestach, no jeden rok im zrušia let a tak sa rozhodnú stráviť sviatky s ich rozvedenými rodičmi a to je sprevádzané mnohými problémami.

Základ rodiny

Táto snímka z roku 2015 ukazuje čo sa stane, keď do liberálnej rodiny zavíta budúca nevesta, ktorá je pre nich príliš konzervatívna. Samozrejme pri tomto zoznamovaní nastanú vtipné situácie. 

Láske na stope

Film o tom, že aj náhody sa dajú správne naplánovať, no predsa len musí osud mierne zasiahnuť. Počas vianočných nákupov sa totiž stretnú dvaja cudzinci, potom sa niekoľko rokov nevidia, no nakoniec aj tak všetko skončí tak, ako má.

Posledné Vianoce 

Queen Latifah v snímke, ktorá sa odohráva ani nie tak ďaleko od nás. Celý príbeh je postavený na tom, že sa mladá žena dozvie, že umiera a tak sa rozhodne minúť všetky svoje úspory na výlet do Karlových Varov.

Kým si spal

Lucy, ktorú hrá Sandra Bullock, sa rozhodne klamať, keď zistí, že muž, ktorý sa jej páči, je v kóme. Celú jeho rodinu presvedčí, že je jeho snúbenicou, no do toho všetkého sa zamotá brat jej snúbenca, ktorý začne mať Lucy radšej, než by mal. 

Prázdniny

Dve ženy, ich osudy a domy. Čo sa stane, keď si dve neznáme vymenia životy? Nájdu konečne lásku alebo zabudnú na tých, ktorí ich ranili? Táto vianočná klasika počas vašich sviatkov nemôže chýbať. 

Láska cez internet 

Tento rok oslavuje 20. narodeniny. Legendárny film s Tomom Hanksom a Meg Ryan je dobrou voľbou nielen cez Vianoce.

Denník Bridget Jonesovej 

Pre všetky slobodné dievčatá tu je stále Bridget Jonesová a jej príbehy. Aj pred vianočnými sviatkami sa táto romantická komédia môže objaviť na vašom zozname filmov, ktoré si vo voľnom čase pozriete. 

Láska nebeská

Čo by to boli za Vianoce bez Lásky nebeskej? Jej príbehy sú stelesnením Vianoc, či už ide o tie veselé alebo smutné. Veď nakoniec aj tak všetko skončí šťastne. 

Najčítanejšie