Eva Vejmělková oslavuje 50-ku: Ako sa zmenila od čias Fontány pre Zuzanu?

Eva Vejmělková oslavuje 50-ku: Ako sa zmenila od čias Fontány pre Zuzanu? Zdroj: hitky.sk
Čomu sa dnes venuje?

Meno Evy Vejmělkovej sa mnohým spája najmä s legendárnou trilógiou Fontána pre Zuzanu. Pod divácky úspešný muzikál, v ktorom stvárnila česká herečka hlavnú postavu, sa podpísal režisér Dušan Rapoš. Ten je zároveň jej manželom. Spolu vychovávajú dve dcéry, ktorým dali netradičné mená - Tara a Rita.

Eva Vejmělková sa narodila 4. marca 1969 v Karvinej. Vyštudovala dva rôzne odbory. Najskôr herectvo na Janáčkovom konzervatóriu a neskôr psychológiu na Univerzite Palackého. Zlom v jej kariére nastal, keď mala len 16 rokov. Dušan Rapoš ju totiž obsadil do hlavnej úlohy v kultovej trilógii Fontána pre Zuzanu.

Zdroj: profimedia.sk

Eva Vejmělková, Dušan Rapoš Eva Vejmělková, Dušan Rapoš Zdroj: profimedia.sk

​​Diváci si herečku zapamätali aj z legendárnych filmov o básnikoch v réžii Dušana Kleina a publikum zaujala i v seriáli Chlapci a chlapi. Svoje vedomosti z obidvoch univerzít často spájala, ako napríklad v psychologickej dráme zo života drogovo závislých ľudí, Suzanne. Tento film opäť režíroval Dušan Rapoš. Príbeh má stále veľkú odozvu medzi samotnými narkomanmi a premietajú ho pacientom v psychiatrickej liečebni v Bohniciach.

Zdroj: archív

​​V posledných rokoch sa na striebornom plátne objavuje len sporadicky. V roku 2016 ju fanúšikovia mohli vidieť v malej úlohe psychologičky vo filme Muzzikanti, ktorý bol opäť pod taktovkou jej manžela.

Zdroj: facebook

​V roku 2018 vyšla snímka Kluci z hor, kde si zahrala s Martinom Dejdarom a Jiřím Lábusom. 

V súčasnosti vedie Eva Vejměková svoju vlastnú psychologickú prax, v ktorej používa špeciálnu metódu hypnózy. Spolupracuje s mnohými zahraničnými odborníkmi a v Európe sa jej technika považuje za jedinečnú.

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:15 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
19:45 Fórky, vtipky XXVIII.
20:15 PPREMIÉRA: Kráľ Škorpión: Kniha duší
18:20 X Factor Veľká Británia XIV.
20:10 Dr. House V.
20:00 Ferdo Mravec
20:30 Robošváb II.
18:35 Ztracená dívka
20:15 Fakjů pane učiteli 3