Zatiahnuté
27°
Bratislava
Dušana
19.7.2024
V Košiciach bola cez víkend veľkolepá premiéra Vojny policajtov: Takto to na nej vyzeralo!
Zdielať na

V Košiciach bola cez víkend veľkolepá premiéra Vojny policajtov: Takto to na nej vyzeralo!

Zdroj: CinemArt SK

V sobotu večer sa v košickej Steel Aréne uskutočnila veľkolepá premiéra akčného thrilleru Vojna policajtov. Na mieste bolo vyše 4 000 divákov a na červenom koberci sa vystriedalo približne 40 hercov. Medzi divákmi sa na výsledné dielo Rudolfa Biermanna prišlo pozrieť aj približne 200 Košičanov, ktorí si vo filme zahrali.

Premiéra, akej sa dostalo akčnému thrilleru Vojna policajtov, Slovensko ešte nezažilo. Už hodinu a pol pred projekciou hral pred Steel Arénou DJ Flebo hity 90. rokov a pri červenom koberci sa postupne zhromažďovali diváci, ktorí s nadšením očakávali prichádzajúcich hercov. Títo boli postupne privážaní osobnými šoférmi na červený koberec, po ktorom sa prešli nielen známi slovenskí herci či tvorcovia, ale aj komparzisti, ktorí si vo filme zahrali, prípadne tiež diváci so zakúpeným VIP lístkom. Košická Steel Aréna bola prispôsobená na kinožážitok - technické skúšky prebiehali od rána, premietalo sa na jednom z najväčších kinoplátien, aké si Slovensko pamätá. Tak, aby videli naozaj všetci diváci v obrovskej Steel Aréne, ktorá v sobotu večer hostila vyše 4 000 divákov. Títo mali možnosť sa so svojimi hereckými idolmi po projekcii aj odfotiť či vypýtať si autogram.

CinemArt SK

“Vojna policajtov je veľmi dôležitý okamih v mojej hereckej kariére,” povedal predstaviteľ hlavného hrdinu Mikiho Miku, Alexander Bárta, rodený Košičan, ktorý sa vo svojej životnej hereckej roli predstavil svojmu najbližšiemu publiku. Na premiére v Košiciach si film po prvý raz pozrelo takmer 40 hercov, ktorí si v ňom zahrali väčšie či menšie role. Medzi divákmi sa tak nachádzali operná diva Jolana Fogašová, herečky a herci Broňa Kováčiková, Annamária Janeková, Michal Vrzala, Petra Dubayová, Dušan Cinkota, Marián Mitaš, Jakub Štáfek, Patrik “Rytmus” Vrbovský, Robo Jakab, Ady Hajdu, Alexander Bárta, Juraj Loj, Anežka Petrová a ďalší.

Emócie po ukončení projekcie boli veľmi silné. V sále sa však ozval burácajúci potlesk, ktorý pokračoval pri titulkoch pri menách hercov, ktorí stvárnili hrdinov filmu. Košické publikum ich výkony ocenilo nielen potleskom, ale následne aj osobne, keď s hercami zdieľali svoje pocity z filmu. “Myslím si, že tento film je veľmi dôležitý, pretože ukazuje našu minulosť a ukazuje ju veľmi reálne,” povedala jedna z diváčok, učiteľka, ktorá na premiéru prišla so svojimi žiakmi. Už na premiére sa tak ukázalo, že jeden z cieľov, ktoré si tvorcovia stanovili, sa plní: nechať staršiu generáciu spomínať a mladšej ukázať, ako to tu bolo a primäť ju zamyslieť sa, či to chceme aj v budúcnosti. Alebo - prečo je vlastne dôležité za spravodlivosť a slobodu bojovať. “Najdôležitejším posolstvom Vojny policajtov z môjho pohľadu je určite boj za spravodlivosť,” povedal Robo Jakab, ktorý vo filme stvárnil mimoriadne dôležitú postavu, práve bojovníka za spravodlivosť. Režisér Rudolf Biermann vyzval po projekcii nielen známych hercov, ale aj komparzistov z Košíc, ktorí si vo filme zahrali, aby prišli na pódium pred plátno, ukázali sa prítomným divákom a urobili si spoločnú fotku. “Som hrdý na každého jedného môjho herca a každému jednému veľmi pekne ďakujem,” uzavrel večer plný emócií.


Akčný thriller Vojna policajtov prichádza do našich kín už tento štvrtok 1. februára.

Najčítanejšie