Jasno
23°
Bratislava
Vilma
29.5.2024
Práve v kinách: Maštalír a Geislerová odhaľujú triler vzťahu v mrazivej snímke Smršť
Zdielať na

Práve v kinách: Maštalír a Geislerová odhaľujú triler vzťahu v mrazivej snímke Smršť

Zdroj: Bontonfilm

Po veľkolepej premiére a exkluzívnom predpremiérovom turné, ktoré sa uskutočnilo v uplynulých dňoch s účasťou tvorcov a hercov, vstupuje snímka oceňovaného Petra Bebjaka Smršť do kín na celom Slovensku. Dej očakávaného filmu zavedie divákov do kúpeľov v horách, kam prichádza Tomáš Maštalír v úlohe forenzného psychológa Martina Langa s manželkou Pawlou, ktorú stvárňuje Anna Geislerová. Ako sa obľúbenej hereckej dvojici spolupracovalo?

Ďaleko od civilizácie, v prostredí kúpeľov, si chce filmový pár oddýchnuť a pokúsiť sa zachrániť vzťah. „Na začiatku príbehu vnímame moju postavu ako manžela odhodlaného ukradnúť si s manželkou pobytom v kúpeľoch nejaký čas len pre seba,“ prezrádza Tomáš Maštalír a pokračuje: „Je presvedčený, že to ich vzťah potrebuje. Vzápätí ho však pokúša vlastná profesionálna zvedavosť, podľahne jej, keď sa tajne začne venovať ďalšiemu prípadu, ktorý ho neskôr úplne pohltí. Zároveň začína ožívať a narastať napätie medzi ním a manželkou, o ktorom sa postupne dozvedáme, že je v ich vzťahu prítomné a už dlhšie potláčané.“ Zhluk všetkých týchto okolností, spolu s tajomnou a zvláštnou atmosférou prostredia, kde sa príbeh odohráva, ho privádzajú k tomu, že začína spochybňovať vlastný úsudok o realite. Aj preto, že sa začínajú diať viaceré veľmi zvláštne a ťažko vysvetliteľné veci.

Bontonfilm

Napätie medzi Martinom a Pawlou cítiť od začiatku filmu. Herečka Anna Geislerová dokonca vnímala počas nakrúcania všetko, čím si jej postava prechádzala. „Zlyhanie, smútok, bolesť, hnus, chorobu, žiarlivosť. A obrovský neznesiteľný pocit viny,“ odhaľuje. „Dá sa povedať, že si vytiahla Čierneho Petra na celý život. Súcitím s ňou a je mi jej ľúto,“ vysvetľuje niekoľkonásobná držiteľka Českého leva. A ako sa s ňou spolupracovalo Tomášovi Maštalírovi? „Každá herečka a každý herec je v niečom iný. Aňa má tiež svoju umeleckú aj hereckú jedinečnosť. Pre mňa to bola vynikajúca herecká partnerka a zároveň veľmi citlivá, vnímavá a inteligentná herečka,“ tvrdí a dodáva: „Celé nakrúcanie bolo jedinečné a doteraz naň s radosťou spomínam, pretože to bola skvelá skúsenosť. Pri takomto type filmu, pri takomto žánri, s takým úžasným hereckým partnerom ako je Aňa, je ťažké vypichnúť nejakú jednu vec alebo len jedno naj.“

Napínavý triler Smršť, nakrútený podľa slávnej knižnej predlohy Jozefa Kariku, vznikol s podporou Audiovizuálneho fondu v produkcii DNA PRODUCION a v koprodukcii BONTONFILM STUDIOS. Do slovenských kín prichádza už dnes.

Najčítanejšie