Do Karlových Varov prišla oscarová herečka Anna Paquin! Prezentuje tu film, ktorý režíruje jej manžel!

Do Karlových Varov prišla oscarová herečka Anna Paquin! Prezentuje tu film, ktorý režíruje jej manžel! Zdroj: Patrik Muszka
Na 53. ročník Medzinárodného filmového festivalu v Karlovych Varoch prišli predstaviť film The Parting Glass hviezdy Stephen Moyer, Denis O'Hare a oscarová herečka Anna Paquin.

Pre herca Denisa O'Haru je to scenáristicky debut, rovnako ako je to režisérsky debut pre herca Stephena Moyera. Spolu sme ich mohli vidieť v seriáli True Blood: Pravá krv. Práve pri jeho natáčaní spoznal Stephen svoju terajšiu manželku Annu Paquin, ktorá vo filme The Parting Glass tiež hrá. 

Zdroj: variety.com

Snímka o tragickej udalosti v írsko-americkej rodine nás vpúšťa do života jej hlavného protagonistu, ktorého stvárnil Denis O'Hare. Sám priznal, že 90 % filmu je natočených podľa skutočných udalostí. The Parting Glass je úprimný, miestami príliš hlučný film, ktorý vás však chytí za srdce. 

Zdroj: Patrik Muszka

"Tento nápad ma veľmi zaujal a s Denisom sme sa o tom veľa rozprávali. Sme veľmi štastní, pretože sme zložili neskutočné obsadenie," povedal Stephen. Napriek smutnému príbehu sa na pľaci zišli dobrí priatelia a pridali sa k nim aj herečky Cynthia Nixon, zo seriálu Sex v meste a oscarová Melissa Leo. 

Zdroj: youtube.com

Anna Paquin sa zhostila úlohy najmladšej sestry z piatich detí. Už od začiatku filmu sa v ňom však objavuje veľmi málo a len v spomienkach svojich blízkych. Spáchala totiž samovraždu a jej súrodenci spoločne s ich otcom prichádzajú do jej bytu, aby pobalili jej veci. O psychických problémoch svojej sestry síce vedeli, no snažia sa ich ignorovať, rovnako ako ignorovali jej volanie o pomoc, kým ešte bola živá.

Zdroj: Patrik Muszka

Divák sleduje ich púť, miestami nevhodné správanie a postoj, aký zaujali k manželovi zosnulej sestry, ktorého opustila. Držia spolu a aj napriek udalostiam, ktoré sa v ich rodine stali, sa dokážu zasmiať pri spomienkach na svoju sestru. Vo vzduchu však visí niečo nevypovedané a divák celý čas čaká, kedy sa odhalí, čo naozaj stálo za touto smutnou udalosťou. 

"Milovala som pracovať so Stephenom ako s režisérom a dúfam, že túto šancu ešte veľakrát dostanem, no zaplatil mi, aby som to povedala," zavtipkovala Anna na besede po filme. 

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 Súdna sieň
09:50 Súdna sieň
05:30 Panelák
06:20 Súdna sieň
07:05 Súdna sieň
05:35 Panelák
06:20 TIPOS INFO
06:25 Profesionáli VIII.
06:15 Timothy ide do školy
06:25 Timothy ide do školy
06:40 Zubor Pompík
05:15 Náhradnice
06:55 Belle
08:45 Belmondo