Polojasno
28°
Bratislava
Dušana
19.7.2024
Toto je 12 najlepších vianočných filmov podľa Kinosály! Je medzi nimi aj váš obľúbený?
Zdielať na

Toto je 12 najlepších vianočných filmov podľa Kinosály! Je medzi nimi aj váš obľúbený?

Vianoce sú tu už o pár dní a nie je lepší spôsob, ako sa naladiť na túto atmosféru, ako sledovaním filmov. Toto je náš rebríček najlepších vianočných snímok.

12. The Night Before

Ako lepšie začať sviatky, než dobrou komédiou? Seth Rogen, Joseph Gordon-Levitt a Anthony Mackie sú zárukou dobrej zábavy. Keď k tomu pridáte klasickú americkú party, môžete si byť istí, že sa pri sledovaní tohto filmu nudiť nebudete. 

11. Vianočná žúrka 

Aj vás čaká pracovná vianočná party? Nalaďte sa na ňu filmom Vianočná žúrka a môžete len dúfať, že nedopadnete tak, ako aktéri tohto filmu. V hlavných úlohách sa objavili herca ako Jennifer Aniston, Jason Bateman, Olivia Munn či T.J. Miller. 

10. Posledné Vianoce 

Prejdime k našim susedom, aspoň lokalitou. Práve v Karlových Varoch sa odohráva väčšina filmu Posledné Vianoce, v hlavnej úlohe s Queen Latifah. Snímka o tom, ako si užívať život vás určite rozveselí, aj keď jej téma nie je stále najpozitívnejšia. 

9. Vianočný škriatok 

Aké je to byť neustále iný ako ostatní? To, že to nemusí byť až také zlé vás presvedčí film Vianočný škriatok, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou každých Vianoc. 

8. Vianočná koleda

Klasika podľa knihy od Charlesa Dickensa režírovaná Robertom Zemeckisom o tom, že ducha Vianoc môžete objaviť kedykoľvek. 

7. Prázdniny

Ak už máte všetkého dosť, je na čase reštartovať svoj život. O tom je aj film Prázdniny, ktorý sa presne hodí na zimné večery strávené s horúcou čokoládou v ruke. 

6. Grinch

Kto by nemiloval túto hranú rozprávku o mužovi, ktorý nenávidel Vianoce, no nakoniec našiel svoje srdce a naučil sa rozdávať lásku? 

5. Láska nebeská 

V týchto príbehoch sa nájde každý, či už prežívate prvú lásku alebo obrovské sklamanie. Láska nebeská ukazuje mnoho podôb lásky a preto je jedným z najobľúbenejších vianočných filmov vôbec. 

4. Polárny expres 

Ďalšia vianočná rozprávka od Roberta Zemeckisa vás presunie až na Severný pól a možno aj vy začnete veriť na Santa Clausa. 

3. a 2. Sám doma a Sám doma 2: Stratený v New Yorku 

Tieto dva filmy jednoznačne patria k sebe. Priznajte sa, koľkí z vás ich pozerajú hneď za sebou? 

1. Pelíšky 

Možno pre to, že nám je táto téma blízka alebo možno pre to, že sa pri tomto filme dá zasmiať naozaj na všetkom, no Pelíšky sú pre nás jednoducho Vianoce. 

Najčítanejšie