Zatiahnuté
27°
Bratislava
Dušana
19.7.2024
Maštalír bude mať v novom filme po boku túto krásku: Pozrite si prvé zábery!
Zdielať na

Maštalír bude mať v novom filme po boku túto krásku: Pozrite si prvé zábery!

Filmová novinka Nikdy nehovor nikdy vznikala takmer dva roky.

Hlavné herecké hviezdy Tereza Kostková a Tomáš Maštalír sa začiatkom tohto roka stretli v priestoroch hotela Zochova chata, aby spolu so svojimi filmovými deťmi poslednou klapkou uzatvorili nový filmový príbeh. Teraz si môžu filmoví fanúšikovia exkluzívne vychutnať prvé zábery z nakrúcania. Nový film vznikal pod režisérskou taktovkou Braňa Mišíka a producentskej spoločnosti NUNEZ NFE, ktorá má na konte mimoriadne úspešné kinotituly Všetko alebo nič, Príliš osobná známosť a V lete ti poviem, ako sa mám. Nikdy nehovor nikdy sa chystá na plátna slovenských a českých kín už počas leta 2023.

Filmové klapky nového filmu padali od jari 2021 v rôznych lokalitách. Najčastejšie sa štáb pohyboval v hoteli Zochova chata i v Piešťanoch, no veľmi netradične a neplánovane aj v africkej Keni. Posledný z tridsiatich plánovaných dní nakrúcania filmu mal totiž pripadnúť na január 2022. Zasiahla však pandémia a pomyselná výrobná bodka za natáčaním visela vo vzduchu o celý jeden rok dlhšie. Producentka filmu Oľga Núñezová s odstupom času hodnotí takýto zásah osudu za pozitívny. „Počas toho obdobia sme sa rozhodli, že príbeh ešte obohatíme a dotočili sme ďalšie scény. To, čo sa na začiatku zdalo ako veľká komplikácia, filmu nakoniec pomohlo,“ hovorí producentka. Filmový štáb sa vďaka tomu počas nakrúcania dostal aj do africkej Kene. 

​Veľkú zásluhu na tom má aj nedávno zosnulý profesor Vladimír Krčméry. „V Keni nám vytvoril úžasné zázemie. Jeho tím profesionálov pod vedením Darie Kimuli vytvoril našim filmárom skvelé podmienky, aby mohli v krátkom čase nakrútiť veľké množstvo scén. Skúsenosť s jeho ľuďmi bola pre nás nesmierne obohacujúca,“ dodáva Oľga Núñezová. Režisérsky sa na filmovej novinke podieľa Braňo Mišík, ktorý má na svojom konte viacero úspešných filmových i seriálových počinov. „Film Nikdy nehovor nikdy je pre mňa špecifický tým, že som do situácií v ňom mohol vložiť niečo zo seba, svoje pocity. Myslím si, že sa nám do filmu podarilo vniesť niečo, čo zaváňa človečinou. A to je veľká vzácnosť,“  povedal o novinke režisér Mišík.

Diváci sa v novom filme môžu tešiť na hviezdnych hercov Terezu Kostkovú, Tomáša Maštalíra, Lenku Krobotovú, Mareka Majeského, Ondřeja Sokola, Hanu Holišovú, Juraja Hrčku, Štefana Martinoviča,  Juraja „Šoka“ Tabačka, Branislava Bystrianskeho, ako aj ďalšie doposiaľ neobjavené detské herecké talenty.

„Som šťastná, že sme film dotočili. Kvôli poslednému obrazu sme čakali na zimu, no nakoniec sme si to radšej zasnežili, pretože žiadna zima v čase natáčania nebola. Po celý ten čas som sa však tešila, že ma ešte raz čaká návrat na Slovensko medzi týchto skvelých ľudí v tíme. Mala som motýle v bruchu, keď som sa vrátila na „miesto činu“, ktoré mám rada. Je to esencia, ktorá bola potrebná aj pre posledný obraz, pretože aj naše filmové postavy sa vracajú na „miesto činu“, kde im bolo dobre. Takže môj stav úplne
korešpondoval s pocitmi mojej hereckej postavy,“ povedala krátko po poslednej klapke herečka Tereza Kostková.

Film Nikdy nehovor nikdy, ktorý prináša do kín filmová distribučná spoločnosť BONTONFILM, si budú môcť diváci vychutnať v kinách už od 3. augusta 2023. „Verím, že sa pozitívna emócia, ktorú sme všetci pociťovali pri nakrúcaní, prenesie aj na divákov. Zároveň budem veľmi rada, ak budú z kina odchádzať nielen s dobrým pocitom, ale aj s nádejou, že vždy môže byť všetko inak a najmä lepšie. Ak sa nám to podarí, tak posolstvo filmu Nikdy nehovor nikdy nájde svojich adresátov,“ dodáva producentka Núñezová.

Najčítanejšie