Zatiahnuté, dažďové prehánky
Bratislava
Danica, Dana
16.4.2024
KARLOS je film o extrémnej osobnosti v extrémnej dobe! Pozrite si dychberúci TRAILER
Zdielať na

KARLOS je film o extrémnej osobnosti v extrémnej dobe! Pozrite si dychberúci TRAILER

Zdroj: Bontonfilm

Po pätnástich rokoch nakrúcania mieri do kín dokument o Karlosovi Vémolovi. Prináša aj archívne zábery, ktoré doteraz nikto nevidel.

Archívne zábery neznámeho Karlosa Vémolu v londýnskom klube, na rybách či na večierku s priateľmi. Ale aj otvorená spoveď „gladiátora“, extrémna drina a životný štýl, ktorý je úplne odlišný od toho, na čo sme sami zvyknutí. Celovečerný dokumentárny film Karlos režisérskej dvojice Michal Samir a Šimon Šafránek o jednom z fenoménov súčasnosti predstavuje oficiálny trailer.

Režisér Michal Samir pozná Karlosa Vémolu už takmer pätnásť rokov a začal ho nakrúcať v Londýne nie ako celebritu, ale ako obyčajného chlapca z Olomouca, ktorý sa pretĺka životom. Dôležitou súčasťou filmu sú preto aj unikátne zábery, ktoré doteraz nikto nevidel, ako aj fotografie z Karlosovho súkromného archívu. Nechýbajú, samozrejme, ani aktuálne zábery z jeho rodinného života a excentrického spolužitia s manželkou, bývalou slovenskou playmate Lelou Ceterovou.

Karlos

Karlos

Bontonfilm

​Podľa tvorcov nejde len o obyčajný medailón, využívajúci Karlosovu súčasnú popularitu, ale o filmový portrét osobnosti, ktorá zmenila popkultúrny život v Česku aj na Slovensku. Dokument Karlos má odhaliť, aký je Karlos Vémola mimo svetiel reflektorov a odkiaľ sa tento fenomén vlastne vzal.

Karlos

Karlos

Bontonfilm

​„Je to film o extrémnej osobnosti v extrémnej dobe,“ opisuje Michal Samir. „Karlosov život je fascinujúci, extrémny a úplne iný, než na aký sú bežní ľudia zvyknutí. Náš dokument reflektuje Karlosa nielen ako bojovníka a hrdinu, ale aj ako otca, partnera, nežného milovníka zvierat a zároveň ako tvrdohlavého, nekompromisného človeka, ktorý od svojho okolia často žiada nemožné – aby sa prispôsobilo jeho životnému štýlu a tempu,“ dodáva režisér.

Karlos

Karlos

Bontonfilm

​Zmiešané zápasy MMA sa pohybujú na hranici medzi športom, zábavou a bulvárom a Karlos Vémola je jedným z tých, ktorí pomohli dostať tieto novodobé gladiátorské zápasy do širokého povedomia ľudí v Česku a na Slovensku. Život Karlosa Vémolu bol vždy plný priepastných protikladov – od detstva žil na hrane, na hrane dobrého aj zlého. Ako malý sa bil v uliciach Olomouca, po škole odišiel do Londýna, kde sa živil ako vyhadzovač, preslávil sa ako zápasník, išiel do väzenia, opäť sa preslávil, vypredal O2 arénu a stal sa celebritou. „Film je rovnako ako Karlosov život nebezpečnou jazdou, ktorá sa začína v olomouckých Hodolanoch, pokračuje cez kluby na londýnskej periférii a graduje na križovatke, na ktorej sa teraz Karlos ako človek aj ako zápasník vo svojom veku ocitol,“ uzatvára Michal Samir.
Dokument Karlos príde do slovenských kín 25. januára 2024.

Najčítanejšie