Zatiahnuté, dažďové prehánky
Bratislava
Danica, Dana
16.4.2024
Na zámku bude opäť veselo: Do kín prichádza Aristokratka vo vare!
Zdielať na

Na zámku bude opäť veselo: Do kín prichádza Aristokratka vo vare!

Zdroj: Forum Film

Po úspechu komédie Jiřího Vejdělka, Posledná aristokratka, ktorú nakrútil podľa knižnej predlohy jedného z najpredávanejších súčasných českých autorov Evžena Bočka, dorazí 25. januára do slovenských kín ďalšie pokračovanie príbehu rodiny Marie Kostkové z Kostky. Aristokratka vo vare opäť ponúkne divákom množstvo vtipných situácií, ktoré so sebou prináša „aristokratický“ život na rozpadajúcom sa zámku.

Dej pokračovania úspešnej komédie sa posunul zo zimnej romantiky do rozkvitnutej jari a v hlavných úlohách sa opäť objaví mladá aristokratka Marie, jej rodičia Vivian a Frank, a ich služobníctvo. „Druhé časti alebo pokračovanie filmov ja osobne nemám veľmi rada. Našťastie sa ale v tomto scenári objavilo niekoľko nových a veľmi výrazných postáv, ktoré život na zámku osviežia svojou prítomnosťou a zároveň spôsobia nemalé problémy,“ prezradila Eliška Balzerová. Jej postava pani Tichej sa podľa reakcií fanúšikov stala jednou z najobľúbenejších. „Od premiéry v roku 2019 mi vďaka nej fanúšikovia Aristokratky často nosia namiesto kvetov fľašu orechovky. Mám už dosť slušné zásoby," dopĺňa predstaviteľka zámockej gazdinej s dokonalou trvalou, ktorej jemnú "špičku" milujú diváci všetkých vekových kategórií.

Aristokratka vo vare

Aristokratka vo vare

Zuzana Panska

Jednou z nových postáv je živelná pohroma menom Deniska. „Deniska príde na zámok, kde je podľa nej strašná nuda a nemá do čoho pichnúť, a tak si začne zábavu vyrábať sama. Organizuje prehliadky pre návštevníkov, ktorým rozpráva úplné nezmysly. Okrem toho sa skamaráti s Maxom, takže Marie začne samozrejme žiarli. Nebude to s ňou skrátka jednoduché,“ vysvetlila s úsmevom Simona Lewandowska.

Zuzana Panska

Tvorcovia majú prichystané aj ďalšie prekvapenia a novinky. „Občas nás bolo pred kamerou naozaj veľa a ja som bol fascinovaný, ako Jirka Vejdělek stíhal zaznamenať každý detail. Každému z nás dával nejaké pripomienky, aby sme sa vo výsledku zladili. Nechápem, ako dokáže všetko vidieť, je výborný,“ zveril sa predstaviteľ obľúbenej postavy hypochondrického údržbára pána Krásu Pavel Liška.

Forum Film

„Na ďalšie filmové pokračovanie svojho príbehu som veľmi zvedavý. Čítal som scenár a zdá sa mi, že je to tentokrát také ráznejšie, ostrejšie, že je tam oveľa viac fórov. Myslím, že sa to s nástupom Denisky ešte viac odpichne,“ uzavrel kastelán, spisovateľ a milá duša tohto projektu Evžen Boček. 

Najčítanejšie