Hviezda 80-tych rokov, Michael J. Fox, prehovoril o svojom živote s Parkisonovou chorobou!

12.09.2017 18:50 Kinosála Fenomény
Hviezda 80-tych rokov, Michael J. Fox, prehovoril o svojom živote s Parkisonovou chorobou! Zdroj: profimedia.sk
Michaelovi J. Foxovi diagnostikovali toto ochorenie pred 26 rokmi. Od toho momentu sa stal obhajcom všetkých, ktorí sú takto postihnutí.

Parkinson je bohužiaľ celoživotným ochorením, no napriek tomu, ak na sebe pracujete, možete zaznamenať istý progres. Michael sa, našťastie, snaží a cíti sa stále lepšie, vďaka čomu sa rozhodol aj vystúpiť na verejnosti a prehovoriť o tom, ako sa v skutočnosti má. "Pravdou je, že väčšinu dní prídem do bodu, keď sa doslovne neviem prestať smiať na svojich vlastných symptómoch," povedal Fox.

Michael J.FoxMichael J.FoxZdroj: profimedia.sk

​Fox ďalej vysvetľuje, že vie presne ako jeho choroba musí pôsobiť na ľudí, a že sa často stretáva s ľútosťou. To je popravde to jediné, čo ho štve. On to celé považuje za niečo celkom zábavné, pretože ako sám hovorí, cíti sa ako za milión dolárov (takže skvele :)

Michael J. Fox s manželkou Tracy PollanMichael J. Fox s manželkou Tracy PollanZdroj: profimedia.sk
Najskôr mu však do smiechu nebolo. "Mojou prvou reakciou bolo, že som začal piť. Zo začiatku som to spájal so zábavou, ale potom som si vypil aj sám a nakoniec to bolo každý deň," povedal Fox. Za úspešné prekonanie tohto obdobia vďačí najmä svojej manželke, Tracy Pollan, ktorá sa ho vraj spýtala, či je to najozaj to, čo chce ďalej od života...
Michael J.Fox s manželkou Tracy PollanMichael J.Fox s manželkou Tracy PollanZdroj: profimedia.sk

​Michael si našťastie nechal prehovoriť do duše a v súčasnosti, napriek tomu, že hrá už iba zriedkakedy, sa aktívne venuje svojej nadácii, prostredníctvom ktorej pomáha ľuďom postihnutými týmto ochorením. Snaží sa robiť osvetu o Parkinsonovej chorobe a taktiež vymyslel a vyrába tenisky, ktoré sa samé zaviažu.

Michael J. Fox ako návrhár špeciálnych tenisiekMichael J. Fox ako návrhár špeciálnych tenisiekZdroj: profimedia.sk

​​Michael J.Fox bol ikonou 80-tych rokov. Známym sa stal vďaka seriálu Rodinné putá (1982 -1989), za ktorý dostal tri ceny Emmy a Zlatý glóbus. Vo svete filmu ho najviac preslávila rola Martyho FcFlya v nezabudnuteľnej sci-fi trilógii Návrat do budúcnosti (1985, 1989, 1990). Divácky obľúbeným filmom bol napríklad aj Doktor Hollywood (1991), Mars útočí! (1996). Dlho spolupracoval aj na seriáli Všetci starostovi muži (1996 - 2002), v ktorom stvárnil Mikea Flahertyho, za ktorého dostal sošku Emmy, dve Screen Actors Guild Awards a tri Zlaté glóbusy.

Návrat do budúcnostiNávrat do budúcnostiZdroj: Universal Pictures

Zdroj: hollywoodreporter.com

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

15:00 NAŠI I.
15:45 Nákupné maniačky
15:05 Panelák
16:05 Ninja Factor II.
14:30 Vtierka Castle VI.
15:30 Vraždy v Midsomeri X.
15:05 Sherm a jeho mikróby
15:20 Bobove dobrodružstvá na pláži
14:55 Okruh
16:40 Bláznivé námluvy