Film TLMOČNÍK ocenili na viacerých medzinárodných festivaloch!

Film TLMOČNÍK ocenili na viacerých medzinárodných festivaloch! Zdroj: GARFIELD FILM
Film Martina Šulíka - Tlmočník, obletel od premiéry v marci celý svet. Zakúpili ho do distribúcie v Holandsku, Belgicku, Luxembursku, Grécku v Spojených štátoch a zúčastnil sa na 17 filmových festivaloch.

Po festivale Židovských filmov v San Franciscu, kde získal Cenu kritikov zabodoval v posledných týždňoch aj na festivale v Marockom Nadore. Hlavní protagonisti snímky Peter Simonischek  a Jiří Menzel spoločne získali cenu pre najlepších hercov.

Tlmočník Tlmočník Zdroj: Garfiled

​Producent Rudolf Biermann si na festivale Marockom Nadore takto prevzal cenu.

producent Rudolf Biermann producent Rudolf Biermann

Na Medzinárodnom filmovom festivale v izraelskej Haife zase Tlmočník vyhral cenu Tobiasa Szpancera v sekcii Medzi izraelskou a židovskou identitou. A do tretice si cenu za najlepší scenár odniesol aj z irackého Slemani. Spoluautormi scenára sú Marek Leščák a Martin Šulík. Ich piaty spoločný film bude zároveň reprezentovať Slovensko aj v boji o najprestížnejšiu filmovú cenu, amerického Oscara.   

Marek Leščák a Martin Šulík Marek Leščák a Martin Šulík Zdroj: Garfield film

​Svojrázne road-movie nerovnej dvojice, syna nacistického vraha a syna jeho obetí na ceste po Slovensku, malo premiéru v marci tohto roku a na konte má vyše 16 000 divákov. V najbližších týždňoch ho však uvidí aj festivalové publikum v brazílskom Sao Paole, francúzskom Arrase, slovinskej Ljubljane, v tureckom Istanbule,  či v indickom štáte Goa. 

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

06:40 Noviny TV JOJ
07:35 Ferdo Mravec
08:05 Ferdo Mravec
06:40 Najlepšie torty
07:40 Najlepšie torty
08:45 Život po ľuďoch II.
06:40 Vraždy v Midsomeri IX.
09:05 Najkrajšie bývanie II.
11:30 Najšpinavšie domácnosti
06:50 Máša a medveď II.
07:00 Rybičky Flip a Flap
07:10 Agi Bagi II.
05:50 Angelika
07:50 Breakdance Girl
09:30 Píseň mého srdce