Milan Ondrík exceluje v slovenskom filme Nech je svetlo! Presvedčí vás o tom prvý trailer!

Milan Ondrík exceluje v slovenskom filme Nech je svetlo! Presvedčí vás o tom prvý trailer! Zdroj: Asociácia slovenských filmových klubov
Snímka Marka Škopa sa do slovenských kín dostane v septembri.

Slovenský režisér, scenárista a producent Marko Škop zverejnil prvý trailer psychologickej drámy Nech je svetlo.

TRAILER:

https://www.youtube.com/watch?v=GxfX9DEp1PE

Snímka je príbehom Slováka pracujúceho v Nemecku, ktorého syn je členom polovojenskej mládežníckej skupiny. Po tom, čo sa dozvie, že sa chlapec zaplietol do šikanovania a usmrtenia spolužiaka, začne otec zisťovať pravdu o tom, čo sa stalo, o stave vecí aj o sebe samom. „Zaujíma ma téma bežného človeka, človeka milión, ktorý sa svojou nevedomou čiastočkou podieľa na masovej xenofóbnej duši, keď je s následkami nenávisti konfrontovaný natvrdo cez udalosti v najbližšej rodine, vyjadril sa na margo snímky Škop.

Úlohy otca sa zhostil Milan Ondrík.

Zdroj: Asociácia slovenských filmových klubov

​Okrem neho si v dráme zahrali aj František Beleš, Zuzana Konečná, Ľubomír Paulovič, Daniel Fischer, Csongor Kassai či Anikó Vargová.

Film vznikol v slovensko-českej koprodukcii spoločností Artileria a Negativ. Na výrobe sa podieľali aj Rozhlas a televízia Slovenska a Česká televízia. Vznik snímky podporili Audiovizuálny fond, český Státní fond kinematografie a fond Eurimages.

Nech je svetlo bude mať svetovú premiéru v hlavnej súťaži na Medzinárodnom filmovom festivale (MFF) v Karlových Varoch. Do slovenských kín sa vďaka Asociácii slovenských filmových klubov dostane v septembri.

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 Súdna sieň
05:45 Súdna sieň
06:45 Súdna sieň
08:15 Profesionáli III.
05:30 Panelák
06:20 TIPOS INFO
06:25 Profesionáli III.
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
05:35 Pohled na lásku
07:20 Rodinné pouto
09:00 The Circle