Odovzdávanie Oscarov bolo iné, ale spravodlivé: Toto sú víťazi!

Odovzdávanie Oscarov bolo iné, ale spravodlivé: Toto sú víťazi! Zdroj: Profimedia
Hoci pre pandémiu nebola najväčšia filmová udalosť taká, ako ju poznáme, nemôžeme povedať, že by niekto vyhral nezaslúžene. Toto sú výhercovia zlatej sošky za rok 2020.

Najlepší film

"Nomadland"

"The Father"

"Judas and the Black Messiah"

"Mank"

"Minari"

"Promising Young Woman"

"Sound of Metal"

"The Trial of the Chicago 7"

Najlepšia herečka 

Frances McDormand, "Nomadland"

Viola Davis, "Ma Rainey’s Black Bottom"

Andra Day, "The United States vs. Billie Holiday"

Vanessa Kirby, "Pieces of a Woman"

Carey Mulligan, "Promising Young Woman"

Najlepší herec

Anthony Hopkins, "The Father"

Riz Ahmed, "Sound of Metal"

Chadwick Boseman, "Ma Rainey’s Black Bottom"

Gary Oldman, "Mank"

Steven Yeun, "Minari"

Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe

Yuh-jung Youn, "Minari"

Maria Bakalova, "Borat Subsequent Moviefilm"

Glenn Close, "Hillbilly Elegy"

Olivia Colman, "The Father"

Amanda Seyfried, "Mank"

Najlepší herec vo vedľajšej úlohe

Daniel Kaluuya, "Judas and the Black Messiah"

Sacha Baron Cohen, "The Trial of the Chicago 7"

Leslie Odom Jr., "One Night in Miami"

Paul Raci, "Sound of Metal"

Lakeith Stanfield, "Judas and the Black Messiah"

Najlepší režisér/režisérka 

Chloé Zhao, "Nomadland"

Lee Isaac Chung, "Minari"

Emerald Fennell, "Promising Young Woman"

David Fincher, "Mank"

Thomas Vinterberg, "Another Round" 

Najlepší originálny scenár 

"Promising Young Woman," Emerald Fennell

"Judas and the Black Messiah," Shaka King a Will Berson

"Minari," Lee Isaac Chung

"Sound of Metal," Darius Marder a Abraham Marder

"The Trial of the Chicago 7," Aaron Sorkin

Najlepší adaptovaný scenár 

"The Father," Christopher Hampton a Florian Zeller

"Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan," Sacha Baron Cohen, Anthony Hines, Dan Swimer, Peter Baynham, Erica Rivinoja, Dan Mazer, Jena Friedman a Lee Kern

"Nomadland," Chloé Zhao

"One Night in Miami," Kemp Powers

"The White Tiger," Ramin Bahran

Najlepší animovaný film 

"Soul"

"Onward"

"Over the Moon"

"A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon"

"Wolfwalkers"

Najlepšia pieseň k filmu 

"Fight for You" from "Judas and the Black Messiah"

"Husavik" from "Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga"

"Io Sì (Seen)" from "The Life Ahead (La Vita Davanti a Se)"

"Speak Now" from "One Night in Miami"

"Hear My Voice" from "The Trial of the Chicago 7"

Najlepšía hudba 

"Soul," Trent Reznor, Atticus Ross a Jon Batiste

"Da 5 Bloods," Terence Blanchard

"Mank," Trent Reznor a Atticus Ross

"Minari," Emile Mosseri

"News of the World," James Newton Howard

Najlepšia kamera

"Mank"

"Judas and the Black Messiah"

"News of the World"

"Nomadland"

"The Trial of the Chicago 7"

Najlepšie kostýmy

Ann Roth, "Ma Rainey’s Black Bottom"

Alexandra Byrne, "Emma"

Trish Summerville, "Mank"

Bina Daigeler, "Mulan"

Massimo Cantini Parrini, "Pinocchio"

Najlepší strih 

"Sound of Metal," Mikkel E. G. Nielsen

"The Father," Yorgos Lamprinos

"Nomadland," Chloé Zhao

"Promising Young Woman," Frédéric Thoraval

"The Trial of the Chicago 7," Alan Baumgarten

Najlepší make-up a vlasy 

"Ma Rainey's Black Bottom"

"Emma"

"Hillbilly Elegy"

"Mank"

"Pinocchio"

Najlepší dizajn produkcie

"Mank"

"The Father"

"Ma Rainey's Black Bottom"

"News of the World"

"Tenet"

Najlepší zvuk 

"Sound of Metal"

"Greyhound

"Mank"

"News of the World"

"Soul"

Najlepšie vizuálne efekty 

"Tenet"

"Love and Monsters"

"The Midnight Sky"

"Mulan"

"The One and Only Ivan"

Najlepší dokumentárny film 

"My Octopus Teacher"

"Collective"

"Crip Camp"

"The Mole Agent"

"Time"

Najlepší krátky film 

"Colette"

"A Concerto Is a Conversation"

"Do Not Split"

"Hunger Ward"

"A Love Song for Latasha"

Najlepší krátky animovaný film 

"If Anything Happens I Love You"

"Burrow"

"Genius Loci"

"Opera"

"Yes-People"

Najlepší krátky dokumentárny film 

"Two Distant Strangers"

"Feeling Through"

"The Letter Room"

"The Present"

"White Eye"

Najlepší zahraničný film 

"Chľast," Dánsko

"Quo Vadis, Aida?," Bosna a Herzegovina

"Better Days," Hong Kong

"Collective," Rumunsko

"The Man Who Sold His Skin," Tunis

TV Program

20:35 Ako sa stať francúzskym milencom
22:40 Hitman: Agent 47
00:45 Labyrint: Útek
20:30 Doba ľadová 3
22:25 JOJka fandí Sokolom
22:30 Steve Jobs
21:00 Myšlienky vraha IX.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas XIV.
23:00 Hawaii 5.0 X.
21:05 Okido II.
21:25 Bob staviteľ XV. - XVIII.
21:35 Krtko
20:15 Operace Entebbe
22:10 Velká svatba
23:50 Café Society