Do kín sa opäť vrátili tisíce divákov! Na ktorú novinku ich prišlo najviac?

Do kín sa opäť vrátili tisíce divákov! Na ktorú novinku ich prišlo najviac? Zdroj: Continental film
Na čelo rebríčka návštevnosti slovenských kín sa vo svojom premiérovom víkende dostalo najnovšie pokračovanie obľúbenej hororovej série.

Snímka V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu diabol prilákala do kín 22 383 divákov. Podobne sa jej darí aj v zahraničí – v USA sa takisto dostala na čelo rebríčka návštevnosti a stala sa tak príkladom filmu, aký kiná po pandémii nevyhnutne potrebujú.

Film rozpráva príbeh, ktorý viedol k unikátnemu súdnemu procesu v USA v osemdesiatych rokoch minulého storočia. Prvýkrát v histórii bola posadnutosť diablom použitá ako argument obhajoby v prípade vraždy. Vyšetrovatelia paranormálnych javov, manželia Warrenovci, v príbehu pomáhajú objasniť, nakoľko sa démonické sily skutočne na zločine podieľali. Do ohrozenia sa pritom dostanú aj ich vlastné životy. 

V zajatí démonov 3 V zajatí démonov 3 Zdroj: Continental film

Jedna z najúspešnejších hororových sérií súčasnosti je známa tradíciou, v ktorej nakrúcanie na začiatku požehná kňaz. Podľa tvorcov takýto akt pomáha na pľaci udržať pokojnú atmosféru, keďže výjavy, s ktorými musia pracovať, sú často naozaj hrôzostrašné. „Pomáha to posvätiť priestor, v ktorom pracujeme,“ hovorí herečka Vera Farmiga a dodáva, že ju aj samotná Lorraine Warren, ktorú v sérii stvárňuje, vyzývala, aby vždy dávala váhu tomu dobrému, svätému a čistému, čo nás obklopuje. „Je to nevyhnutný a krásny začiatok nakrúcania,“ hodnotí Farmiga. 

Na 2. mieste skončil po uplynulom víkende oscarový animák Duša, ktorý videlo viac ako 6500 divákov a na 3. mieste skončil film Tom a Jerry, ktorý po druhom víkende videlo už viac ako 8 tisíc divákov.

Zdroj: Continental film

TV Program

11:00 Policajti v akcii
12:00 Noviny o 12:00
12:30 Top Star
10:45 Poklady z blšáku II.
11:30 Prestreté
12:45 Profesionáli III.
10:20 Prestreté
11:40 Nákupné maniačky
13:10 Kutyil s.r.o. II.
10:55 Zabi nudu! II.
11:05 Rybičky Flip a Flap
11:15 Tom a Lili
10:05 Mysli jako pes
11:45 Americká Miss India
13:35 Přijímačky