Eddie Redmayne ľutuje, že prijal úlohu trans ženy: Bola to chyba!

Eddie Redmayne ľutuje, že prijal úlohu trans ženy: Bola to chyba! Zdroj: famedpeople.com
Eddie bol za úlohu vo filme Dánske dievča nominovaný na Oscara. Teraz by to však všetko najradšej zobral späť.

"Teraz by som tú úlohu neprijal," priznal herec Eddie Redmayne v rozhovore pre The Sunday Times. "Nakrúcal som ten film s najlepším úmyslom, no myslím si, že to bola chyba," povedal známy herec.

Prečo svoje rozhodnutie, ktoré mu prinieslo úspech, tak ľutuje? Eddie je cisgenderový herec a ak ste sa s týmto výrazom ešte nestretli, znamená to, že sa hlási k pohlaviu, s ktorým sa narodil. Práve preto úloha trans ženy mnohých pobúrila a aj Eddie si momentálne želá, aby podobné role boli prideľované trans hercom. 

Zdroj: theatlantic.com

"Frustrácia ohľadom obsadenia vznikla preto, že množstvo ľudí sa k podobnej príležitosti hrať túto úlohu ani nepriblížilo. Musí sa to zmeniť, inak budeme mať tieto rozhovory o rolách stále dookola. Zo všetkých postáv, ktoré som kedy zvažoval, táto bola tá, ktorá ma najviac zaškatuľkovala. Keby som to vedel, opýtal by som sa ľudí, aby prišli a povedali mi svoj názor predtým, než som šiel na kasting," priznal. Aký názor na to máte vy? Mali by cisgender herci hrať transrodových ľudí a naopak? 

TV Program

20:35 Černobyľ
23:35 Pokrvný pomstiteľ
01:45 Pán Božský
20:30 R.I.P.D.: Útvar Rozhodne Neživých Agentov
22:35 Príbeh kmotra
00:45 Votrelec: Covenant
20:10 Kosti VI.
21:00 Kosti VI.
22:00 Hawaii 5.0 IX.
20:45 Volám sa Caillou V.
21:10 Okido II.
21:30 Bob staviteľ XV. - XVIII.
20:15 Linie horizontu
21:55 Fukušima
00:00 Černé zlato