Exkluzívne: Ako porazila Aňa Geislerová český bulvár a aké bolo nakrúcanie s Jamiem Dornanom?

08.06.2017 17:00 Kinosála.sk Rozhovory
Exkluzívne: Ako porazila Aňa Geislerová český bulvár a aké bolo nakrúcanie s Jamiem Dornanom? Zdroj: Profimedia
Aňa Geislerová patrí v Čechách medzi najväčšie herecké hviezdy. Trojnásobná mama je držiteľkou 5 Českých levov, zdobí titulky módnych magazínov a je aj úspešnou autorkou. Má táto pôvabná herečka ešte nejaké ambície, ktoré zostali doteraz nesplnené? V exkluzívnom rozhovore pre Kinosálu prezradila aj to, či jej deti láka herectvo;)

Aňa Geislerová, Sean Ellis, Cillian Murphy a Jamie Dornan Aňa Geislerová, Sean Ellis, Cillian Murphy a Jamie Dornan Zdroj: Facebook
Čo považujete za doteraz najväčší úspech vo vašej kariére?

Že mám neustále ponuky a môžem pracovať. A že ma moja práca baví, napĺňa a vzrušuje tak, ako kedysi na začiatku.

Má úspešná herečka vášho formátu nejaké ambície, ktoré sa doteraz nesplnili?

Mojou celoživotnou ambíciou bolo, a stále je, ísť naďalej mojou vlastnou cestou tam, kam si myslím, že je správne ísť! A to bez ohľadu na to, čo sa odo mňa očakáva, čo sa sluší a patrí. S ohľadom na kontext celého môjho doterajšieho života je mojou ambíciou, veľmi zjednodušene, nezblázniť sa, nestratiť samú seba a neprepadnúť skepse. Prajem si, aby moji blízki boli spokojní, usmiati a zdraví.

Kto je vaším hereckým vzorom? 

Meryl Streep: odjakživa, Jennifer Lawrence a Casey Affleck: najnovšie. 

Zdroj: Profimedia
S režisérom trilógie Zahradnictví, Janom Hřebejkom, nespolupracujete po prvý raz. Ste rada, že ste sa opäť stretli na spoločnom projekte?

Až keď sme sa stretli, uvedomili sme si, že toto sú v podstate tri filmy naraz a hneď potom nadväzujeme pokračovaním seriálu Až po uši. Takže to už sme asi trochu prepískli. 

Aňa ako Vilma Aňa ako Vilma Zdroj: Forum Film SK
Ako sa pripravujete na nakrúcanie? Cítite stres alebo je nakrúcanie pre vás už rutinou?

Kombinácia oboch. No pocit rutiny u mňa vedie k panike! Zľaknem sa pocitu, že som v pohode a začnem horúčkovito pracovať. Pripravujem sa hlavne so scenárom a pred zrkadlom.

Ste z umeleckej rodiny a máte tri krásne deti. Prejavujú sa na nich umelecké vlohy. Majú záujem ísť vo vašich hereckých stopách?

Jediná Stella má zvláštny nervík v tele, ktorý by ju mohol priviesť až ku hraniu. Teraz sa však venuje hlavne gymnastike, tancu a maľovaniu. Uvidíme, čo prinesie čas. Jej bratia sú, zdá sa, mimo nebezpečenstva...

Aký máte vzťah k českým bulvárnym plátkom? Hnevá vás, keď o vás píšu klamstvá?

Nemám rada bulvár! Nerozumiem mu a nie som rada jeho súčasťou. Keď však isté hranice prekročí, súdim sa. Nedávno sa mi podarilo vyhrať súd nad jedným českým týždenníkom. Išlo o veľmi vysokú sumu. O ospravedlnenie som nestála. Prečo by som ho mala prijať od ľudí, ktorí o mne sprosto klamú?! A radím všetkým kolegom, aby bojovali za právo na súkromie a slobodu. Ak sa niekto opäť dotkne mojej rodiny a ohrozí súkromie mojich detí, urobím to znovu. Už to skrátka netolerujem!

Zdroj: LD Entertainment
Ako sa vám nakrúcala vojnová dráma Operácia Anthropoid? Rozumeli ste si s kolegami Cillianom Murphym a Jamiem Dornanom?

Anthropoid bol pre mňa v každom ohľade darom a práca na ňom patrí k mojim najcennejším spomienkam. Bola to úžasná radosť. A pritom to bolo veľmi pokojné, sústredené nakrúcanie. Aj keď musím uznať, že vyžadovalo vysoké psychické a fyzické nasadenie. Chlapci (Dornan a Murphy) boli skvelí, skromní a zábavní. Vždy boli pripravení na sto percent. A extra zážitkom pre mňa boli premiéry v New Yorku, Londýne a Prahe. To boli teda krasojízdy!

Aňa s kolegom Jiřím Macháčkom Aňa s kolegom Jiřím Macháčkom Zdroj: David Kundrat / CNC / Profimedia
Ako plánujete stráviť toto leto? Bude sa niesť v pracovnom duchu?

Vôbec nie! Tieto prázdniny strávim s deťmi a budú nepracovné. Budeme v Čechách, pôjdeme na dovolenku a nevynechám festivaly. Veľmi sa teším, že mám konečne voľné leto. Zdá sa mi to priam neskutočné.

Ako plánujete stráviť toto leto? Bude sa niesť v pracovnom duchu?

TV Program

20:35 Černobyľ
23:35 Pokrvný pomstiteľ
01:45 Pán Božský
20:30 R.I.P.D.: Útvar Rozhodne Neživých Agentov
22:35 Príbeh kmotra
00:45 Votrelec: Covenant
22:00 Hawaii 5.0 IX.
22:55 Kravaťáci IX.
23:55 Vražedné Miami
22:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
22:45 Cesta za pokladom
23:00 Okido II.
21:55 Fukušima
00:00 Černé zlato
02:05 Chceš pěstí?