Šialené príbehy Freddieho Mercuryho, ktoré sa do Bohemian Rhapsody nedostali!

Šialené príbehy Freddieho Mercuryho, ktoré sa do Bohemian Rhapsody nedostali!
Freddie Mercury bol jednoznačne bohém. Žúroval s rôznymi celebritami a vďaka tomu vznikli zaujímavé príbehy. Nie všetky sa však dostali do filmu.

Jedna z najzaujímaveších Freddieho historiek je určite tá, keď sa ocitol na párty spolu s princeznou Dianou. Začalo to, keď Freddie, Diana a ich spoloční známi, komediant Kenny Everett a herečka Cleo Rocos, popíjali šampanské a pozerali televíziu. Všetci okrem princeznej chceli ísť neskôr von, najmä pre to, že sa bála ísť na verejnosť. Nakoniec ju obliekli do vojenskej bundy, nasadili jej čiapku a okuliare a zobrali ju do gay baru v Londýne. "Keď sme popri nej kráčali, cítili sme, že je zjavné, že je to princezná Diana, a že nás niekto môže odhaliť každú minútu. Ale ľudia si ju nevšímali. Ako keby zmizla. A ona si to užívala," opísala vo svojej knihe túto príhodu Cleo. Podľa tejto knihy to bol práve Freddie, ktorý odvádzal pozornosť davu od princeznej.

Zdroj: nightflight.com

Freddie nebol známy problémami s ostatnými umelcami, no raz urobil výnimku a to pri členovi hudobnej skupiny Sex Pistols - Sidovi Viciousovi. V roku 1977 boli skupiny Queen a Sex Pistols pod jednou strechou v nahrávacom štúdiu, kde kapely pracovali na svojich albumoch. Obe skupiny majú iný hudobný štýl a niekedy si počas nahrávania navzájom prekážali. To hnevalo najmä Sida. Podľa Briana Maya to bol práve Sid, ktorý celý spor začal. Prišiel za Freddiem a urazil ho, na čo Freddie reagoval veľmi podobne. "Opýtal som sa ho, čo s tým chce robiť. Nenávidel fakt, že som si k nemu dovolil rozprávať takýmto tónom," povedal Freddie v rozhovore z 80. rokov.

Zdroj: archiveofourown.org

V roku 1983 plánoval Freddie spolu s Michaelom Jacksonom nahrať album duetov. Michael stihol spolu so skupinou nahrať tri piesne, no zrazu dobrá atmosféra medzi týmito dvoma muzikantmi opadla. Michael si totiž do štúdia priniesol lamu a to sa Freddiemu nepáčilo. Michael mal vraj tiež svoje výhrady. Nepáčilo sa mu, že Freddie užíva kokaín a to najmä v jeho obývačke. Nuž, nie každá spolupráca musí výjsť na jedničku. Je len škoda, že tieto historky sa nedostali do filmového spracovania. 

Zdroj: bbc.co.uk

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

12:40 TOP STAR
13:10 OCHRANCOVIA
12:50 Simpsonovci XX.
13:20 Simpsonovci XX.
12:05 Fantastické torty
13:05 MACGYVER: NOVÉ ČASTI I.
12:55 Agi Bagi
13:15 Malý medvedík
11:25 Breakdance Girl
13:10 Cirkus