Polojasno
28°
Bratislava
Dušana
19.7.2024
Budú Chris Pratt a Vincent D‘Onofrio v Jurskom svete bojovať s ozbrojenými dinosaurami?
Zdielať na

Budú Chris Pratt a Vincent D‘Onofrio v Jurskom svete bojovať s ozbrojenými dinosaurami?

Po mimoriadne úspešnej filmovej trilógii Jurský park nasledovala nová séria Jurský svet, ktorej druhé pokračovanie diváci uvidia na plátne už budúci rok. Ohľadom príbehu nie sú oficiálne potvrdené ešte žiadne detaily, a tak si fanúšikovia musia vystačiť s rôznymi konšpiračnými teóriami.

Nakrúcanie pokračovania filmovej série Jurský svet 2 sa pomaly dáva do chodu a fanúšikovia už horlivo očakávajú nejaké to oficiálne oznámenie o smerovaní príbehu. Spoločnosť Universal Pictures spoločne s kreatívnym tímom je však ohľadom všetkých detailov veľmi tajnostkárska. Zdá sa však, že niektoré prvky z príbehu si možno našli cestu na verejnosť. Treba však rátať s tým, že informácie nepochádzajú priamo zo štúdia, takže drobné odhalenia „tajomstiev“ treba nateraz brať ako chýr. Nedávno bol napríklad neoficiálne odhalený nový logline filmu.

„Dobrodružstvá z Jurského sveta a parku pokračujú tým, že vláda trénuje dinosaury k schopnosti držať zbraň a využíva ich na vojnové účely.“

Aj keď táto premisa na prvé počutie znie dosť šialene, nie je až taká pritiahnutá za vlasy. Jej zárodok sme mohli spozorovať už v prvej časti série o Jurskom svete, keď Hoskins (Vincent D‘Onofrio) tlačí na Owena (Chris Pratt), aby spravil praktický test pre násilné dinosaury a trénoval ich. Neskôr je vo filme scéna, v ktorej videli Dr. Henryho Wu (B. D.Wong), ako zanecháva Islu Nublar v helikoptére pri výskume s embryami dinosaurov. Zdanlivo tu teda existuje šanca zájsť hlbšie do myšlienky o využití dinosaurov pre vojenské účely.

TRAILER JURSKÝ SVET 1

Universal tiež pravdepodobne nakúpil nové domény, ktoré zjavne súvisia s Jurským svetom a mohli by tak naznačovať isté smerovanie príbehu. Jedna z nich jasne odkazuje na ostrov, na ktorom sa všetky dinosaury pravdepodobne voľne potulujú, pretože park je už nadobro uzavretý. Zdá sa, že vo filme Jurský svet 2 sa budú k dinosaurom správať tak, ako k zvieratám a verejnosť sa tým pravdepodobne rozdelí na dva tábory. Je tu aj náznak akejsi „záchrannej misie“ a je možné, že sa ktosi bude snažiť dinosaury zachrániť od nejakej hrozby. Tou by mohla byť práve vláda, ktorá zneužíva zvieratá pre vojenské účely. Aj keď sa to zdá byť trochu uletené, nie je to úplne nemožné. Napokon, ide už o piaty film o dinosauroch prinavrátených na našu planétu, a tak je skutočne mnoho možností, kam by až mohli konšpiračné teórie o ich opätovnej existencii zájsť.

Film Jurský svet 2 prinesie na plátno mená ako Chris Pratt, Bryce Dallas Howard a B.D.Wong. Scenár filmu má na starosti Colin Trevorrow a Derek Connolly, réžie sa chopí J. A. Bayona. Dátum premiéry je stanovený na 22. júna 2018.

Najčítanejšie