Slovensko nominovalo na Oscara tento film! Jeho nakrúcanie trvalo 6 rokov!

Slovensko nominovalo na Oscara tento film! Jeho nakrúcanie trvalo 6 rokov! Zdroj: Punkchart Films
Tento rok členovia a členky SFTA vyberali spomedzi 6 prihlásených filmov, ktoré spĺňali potrebné kritériá.

Zástupcom pri udeľovaní prestížnej ceny americkej Akadémie filmových umení a vied (AMPAS) v kategórii najlepší medzinárodný celovečerný film bude snímka režiséra Petra Kerekesa - Cenzorka.

Rozhodla o tom Slovenská filmová a televízna akadémia (SFTA). „Veľmi si vážime odvahu členov SFTA, že vybrali náš film o sile materstva za múrmi ukrajinského väzenia a dokázali podporiť rozrastanie našej kinematografie za mentálne hranice našich lokálnych tém,“ vyjadrili sa režisér Peter Kerekes a producent Ivan Ostrochovský.

Peter Kerekes Peter Kerekes Zdroj: Punkchart Films

 Medzi nominovanými snímkami snímkami boli okrem Cenzorky aj Muž so zajačími ušami Martina Šulíka, Na značky! Márie Pinčíkovej, Biela na bielej Viery Čákanyovej, Láska pod kapotou Mira Rema a dielo Very Lackovej Ako som sa stala partizánkou.

Cenzorka rozpráva príbeh jednej z odeských ženských väzníc, v ktorej Kerekes a Ostrochovský strávili návštevami a nakrúcaním šesť rokov. Väčšina protagonistiek vo filme odohráva svoj skutočný príbeh. Pod scenár sa spoločne s režisérom Petrom Kerekesom podpísal Ivan Ostrochovský, za kamerou stál Martin Kollár.

Cenzorka Cenzorka Zdroj: Punkchart Films

​Slovenské publikum mohlo Cenzorku prvýkrát vidieť počas slávnostného otvorenia festivalu Cinematik v Piešťanoch. V kinách je od 14. októbra.

TV Program

20:35 Inkognito
21:40 Inkognito
22:55 Aféry II.
20:30 Dobrý ročník
23:00 Pomstiteľ
01:00 Profesionáli III.
20:55 Vtierka Castle VIII.
22:00 Vtierka Castle
22:55 Stratené duše II.
21:25 Bob staviteľ XV. - XVIII.
21:35 Krtko
22:05 Kúzlovanie
20:15 Bolest a sláva
22:15 Černobyl
00:15 Ve jménu ďábla