Zatiahnuté
Bratislava
Zita
2.4.2023
Filmová naháňačka, ktorá nemá v kinematografii obdobu! Takýto unikát prináša nová slovenská komédia
Zdielať na

Filmová naháňačka, ktorá nemá v kinematografii obdobu! Takýto unikát prináša nová slovenská komédia

Zdroj: Bontonfilm

Filmová novinka s názvom Villa Lucia je originálnou kombináciou dvoch u nás divácky najpopulárnejších žánrov: romantickej komédie a kriminálneho filmu.

Villa Lucia rozpráva príbeh trojice kamarátov, ktorých ešte aj po tridsiatke spája spomienka na spolužiačku zo strednej školy, Luciu Renerovú (Hana Vagnerová). Cyril (Juraj Hrčka) si po niekoľkých teatrálnych pokusoch o samovraždu kvôli Lucii lieči nervy v psychiatrickej liečebni a práve dnes sa jej chce v rámci terapie za všetko ospravedlniť. Gorazd (Michal Kubovčík) je s Luciou zasnúbený a práve dnes musí svoj vzťah pred nestabilným Cyrilom utajiť. Svätopluk (Martin Meľo) sníva o tom, že práve dnes má poslednú šancu dať starú partiu dokopy.

„Film je posledné ,veľké letné‘ dobrodružstvo našich prerastených chlapcov,“ hovorí s úsmevom režisér a producent komédie Villa Lucia Michal Kollár a dodáva: „Veríme, že mužská časť publika sa zasmeje, pretože ,je to naozaj o nás‘ a tá ženská, pretože ,je to naozaj o vás‘.“

Tvorcovia v nej stavili na silné, charizmatické herecké obsadenie, prepracované kaskadérske scény a najmodernejšie digitálne technológie, to všetko okorenené humorom, ktorý je poctou klasickým francúzskym komédiám. Hlavnú dejovú zápletku a celkové ladenie filmu, ktorý má ambíciu konečne Slovákov poriadne rozosmiať, priblíži divákom čerstvo zverejnený trailer.

TRAILER:

Villa Lucia, ktorú tvorcovia charakterizujú ako „komédiu o prvej láske a poslednej vlámačke“, je výnimočná náročnou postprodukciou s využitím najmodernejších digitálnych technológií. Hoci je dej filmu situovaný do Bratislavy, ideálna lokácia vily sa našla až u našich západných susedov v Brne, v susedstve ikonického Tugendhatu. Pred filmármi tak stála ťažká úloha – prostredníctvom 3D skenu virtuálne „premiestniť“ brniansku lokáciu do bratislavského podhradia. Vzhľadom na náročnosť a komplexnosť v slovenskej kinematografii nevídaného procesu na filme pracujú až štyri trikové štúdiá. Novinkou je tiež využitie LED pozadí, vďaka ktorým tvorcovia dokázali natočiť „letné“ scény v zime. Ide o modernú technológiu, nahrádzajúcu klasické postupy so zeleným či modrým plátnom, ktorá dosiaľ nebola v slovenskom filme využitá.

Villa Lucia

Villa Lucia

Bontonfilm

Samostatnú kapitolu tvorí štylizovaná automobilová naháňačka, kombinovaná s prestrelkou a výbuchmi, ktorá nemá (nielen) v slovenskej kinematografii obdobu. Vo frekventovanom bratislavskom podhradí sa scéna natáčala len dve noci, no jej technicky náročná postprodukcia trvala rok. Filmári si pri nej pomáhali kombináciou prakticky všetkých druhov digitálnych trikov – od 3D modelov cez zelené plátno až po obrovské, niekoľkometrové LED panely. Diváci sa okrem toho môžu tešiť aj na animovanú titulkovú sekvenciu, vytvorenú na základe výtvarných návrhov známeho karikaturistu Martina „Shootyho“ Šútovca.

Na tento netradičný mix romantiky, akcie a humoru sa môžu diváci tešiť už 9. marca 2023.

Najčítanejšie