Takto vyzerajú nominácie na 92. ročník udeľovania Oscarov

Takto vyzerajú nominácie na 92. ročník udeľovania Oscarov Zdroj: thethaiger.com
Najviac nominácií, celkovo 11, má film Joker.

Najlepší film:
1917
Ír
Joker
Manželská história
Králiček Jojo
Vtedy v Hollywoode
Parazit
Le Mans '66
Malé ženy

Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe:
Antonio Banderas - Bolesť a sláva
Adam Driver - Manželská história
Joaquin Phoenix - Joker
Jonathan Pryce - Dvaja pápeži
Leonardo DiCaprio - Vtedy v Hollywoode

Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe:
Tom Hanks - Výnimočný priateľ
Anthony Hopkins - Dvaja pápeži
Al Pacino - Ír
Joe Pesci - Ír
Brad Pitt - Vtedy v Hollywoode

Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe:
Cynthia Erivo - Harriet
Scarlett Johansson - Manželská história
Saoirse Ronan - Malé ženy
Charlize Theron - Bombshell
Renée Zellweger - Judy

Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe:
Kathy Bates - Richard Jewell
Laura Dern - Manželská história
Margot Robbie - Bombshell
Scarlett Johansson - Králiček Jojo
Florence Pugh - Malé ženy

Réžia:
Džun-ho Pon - Parazit
Sam Mendes - 1917
Todd Phillips - Joker
Martin Scorsese - Ír
Quentin Tarantino - Vtedy v Hollywoode

Adaptovaný scenár:
Steven Zaillian - Ír
Taika Waititi - Králiček Jojo
Todd Phillips, Scott Silver - Joker
Greta Gerwig - Malé ženy
Anthony McCarten - Dvaja pápeži

Pôvodný scenár:
Rian Johnson - Na nože
Noah Baumbach - Manželská história
Quentin Tarantino - Vtedy v Hollywoode
Džun-ho Pon, Won-han Džin - Parazit
Sam Mendes a Krysty Wilson-Cairns - 1917

Najlepší medzinárodný film:
Francúzsko - Bedári
Severné Macedónsko - Krajina medu
Poľsko - Boże Ciało (anglický názov: Corpus Christi)
Južná Kórea - Parazit
Španielsko - Bolesť a sláva

Najlepší dokumentárny film:
Americká fabrika
Jaskyňa
The Edge of Democracy
Pre Samu
Krajina medu

Animovaný film:
Ako si vycvičiť draka 3
Hľadá sa Yeti
Toy Story 4
Klaus
Kde je moje telo?

Najlepšia pôvodná filmová pieseň:
I’m Standing With You z filmu Breakthrough
Into The Unknown z filmu Ľadové kráľovstvo II
Stand Up z filmu Harriet
(I’m Gonna) Love Me Again z filmu Rocketman
I Can’t Let You Throw Yourself Away z filmu Toy Story 4

Najlepšia pôvodná filmová hudba:
Joker
Malé ženy
Manželská história
1917
Star Wars: Vzostup Skywalkera

Kamera:
Roger Deakins - 1917
Rodrigo Prieto - Ír
Lawrence Sher - Joker
Jarin Blaschke - Maják
Robert Richardson - Vtedy v Hollywoode

Kostýmy:
Christopher Peterson, Sandy Powell - Ír
Mayes C. Rubeo - Králiček Jojo
Jacqueline Durran - Malé ženy
Arianne Phillips - Vtedy v Hollywoode
Mark Bridges - Joker

Masky:
Bombshell
Joker
Judy
Vládkyňa zla 2
1917

Strih:
Thelma Schoonmaker - Ír
Tom Eagles - Králiček Jojo
Jeff Groth - Joker
Andrew Buckland, Michael McCusker - Le Mans '66
Jinmo Yang - Parazit

Výprava:
Dennis Gassner, Lee Sandales - 1917
Bob Shaw, Regina Graves - Ír
Ra Vincent, Nora Sopková - Králiček Jojo
Barbara Ling, Nancy Haigh - Vtedy v Hollywoode
Ha-jun Lee, Won-Woo Cho - Parazit

Strih zvuku:
Le Mans '66
Joker
1917
Vtedy v Hollywoode
Star Wars: Vzostup Skywalkera

Mix zvuku:
Ad Astra
Le Mans '66
1917
Joker
Vtedy v Hollywoode

Vizuálne efekty:
Avengers: Endgame
Ír
Leví kráľ
1917
Star Wars: Vzostup Skywalkera

Najlepší krátky animovaný film:
Dcéra
Hair Love
Kitbull
Memorable
Sestra

Najlepší hraný krátky film:
Bratstvo
Nefta Football Club
The Neighbors’ Window
Saria
A Sister

Najlepší krátky dokumentárny film:
In the Absence
Learning to Skateboard in a Warzone (If You’re a Girl)
Life Overtakes Me
St. Louis Superman
Walk Run Cha-Cha

Výhercov 92.ročníka sa dozvieme 9. februára.

Zdroj: Sita

TV Program

14:40 Súdna sieň
15:30 Súdna sieň
16:30 Aféry
14:00 Dr. Dokonalý
15:00 Profesionáli II.
15:55 Simpsonovci XXVIII.
14:10 Dr. House VIII.
15:10 C.S.I.: Kriminálka Miami II.
16:10 Vražedné Miami
14:40 Tashiho svet
14:50 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
15:05 Ruby z dúhy I.
12:55 Mia a bílý lev
14:45 Dámský klub
16:40 Kuchař srdcem