Nominácie na České levy sú známe! Kto ich má najviac?

Nominácie na České levy sú známe! Kto ich má najviac? Zdroj: cinemart
Sošky rozdajú 7. marca v pražskom Rudolfine.

Zoznamu kandidátov na ceny Český lev Českej filmovej a televíznej akadémie (ČFTA) vo filmových kategóriách vládnu Vlastníci s 12 nomináciami.

Len o jednu menej si vyslúžilo Pomaľované vtáča a desať majú v hre Staříci.

POMAĽOVANÉ VTÁČA

STAŘÍCI

Akademici vyberali z celkovo 64 celovečerných hraných, animovaných a dokumentárnych filmov, ktoré uviedli do distribúcie v roku 2019 a spĺňali štatút cien Český lev.  

Pochváliť sa môže aj slovensko-český film Amnestie, ktorý získal celkovo 7 nominácií.

Najlepší film:
Na streche
Pomaľované vtáča
Staříci
Tiché doteky
Vlastníci

Najlepší dokumentárny film:
Dálava
Forman vs. Forman
Jiří Bělohlávek: „Když já tak rád diriguju..."
Jiří Suchý - Lehce s životem se prát
Jiří Trnka: Nalezený přítel

Najlepšia réžia:
Jiří Mádl - Na streche
Václav Marhoul - Pomaľované vtáča
Martin Dušek, Ondřej Provazník - Staříci
Michal Hogenauer - Tiché doteky
Jiří Havelka - Vlastníci

Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe:
Jenovéfa Boková - Karel, já a ty
Iva Janžurová - Teroristka
Eliška Křenková - Tiché doteky
Dagmar Havlová - Vlastníci
Tereza Ramba - Vlastníci

Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe:
Alois Švehlík - Na streche
Petr Kotlár - Pomaľované vtáča
Hynek Čermák - Národná trieda
Jiří Schmitzer - Staříci
Jiří Lábus - Vlastníci

Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe:
Anna Geislerová - Amnestie
Jitka Čvančarová - Pomaľované vtáča
Kateřina Janečková - Národná trieda
Klára Melíšková - Vlastníci
Pavla Tomicová - Vlastníci

Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe:
Duy Anh Tran - Na streche
Jan Cina - Národná trieda
Ladislav Mrkvička - Staříci
Vojtěch Kotek - Vlastníci
David Novotný - Vlastníci

Najlepší scenár:
Bohdan Karásek - Karel, já a ty
Jiří Mádl - Na streche
Václav Marhoul - Pomaľované vtáča
Martin Dušek, Ondřej Provazník - Staříci
Jiří Havelka - Vlastníci

Najlepšia kamera:
Tomáš Juríček - Amnestie
Martin Žiaran - Na streche
Vladimír Smutný - Pomaľované vtáča
Martin Štrba - Sklenená izba
Lukáš Milota - Staříci

Najlepší strih:
Matej Beneš - Amnestie
Josef Krajbich - Dálava
Luděk Hudec - Pomaľované vtáča
Jana Vlčková - Staříci
Otakar Šenovský - Vlastníci

Najlepší zvuk:
Viktor Krivosudský - Amnestie
Pavel Rejholec - Pomaľované vtáča
Pavel Rejholec, Viktor Ekrt - Sklenená izba
Václav Flegl - Staříci
Richard Müller - Tiché doteky

Najlepšia hudba:
Matúš Široký, Jozef Lupták - Amnestie
Ivan Acher, Michal Novinski - Hodinárov učeň
René Rypar - Na streche
Antoni Komasa-Łazarkiewicz, Rupert Vokmann - Sklenená izba
Matouš Hejl, Miroslav Srnka - Staříci

Najlepšia filmová scénografia:
Tomáš Berka, Václav Vohlídal, Karol Filo - Amnestie
Martin Kurel - Hodinárov učeň
Jan Vlasák - Pomaľované vtáča
Martin Kurel - Posledná aristokratka
Milan Býček - Sklenená izba

Najlepšie kostýmy:
Marek Cpin - Hodinárov učeň
Helena Rovná - Pomaľované vtáča
Katarína Hollá - Posledná aristokratka
Katarína Štrbová Bieliková - Sklenená izba
Andrea Králová - Vlastníci

Najlepšie masky:
Andrea Štrbová - Amnestie
Helena Steidlová - Hodinárov učeň
Ivo Strangmüller - Pomaľované vtáča
Pavla Frýdová, Tereza Prachařová, Leendert van Nimmwegen - Sklenená izba
Eva Schwarzová - Staříci

Cena Magnesia za najlepší študentský film - neštatutárna cena:
Anežka - Adam Šoltés
Dcéra - Daria Kashcheeva
Dezertér - Sasha Stelchenko
Hra - Lun Sevnik
SH_T HAPPENS - Dávid Štumpf, Michaela Mihályi

Najlepší filmový plagát - neštatutárna cena: Pomaľované vtáča - Roman Mrázek
Cena filmových fanúšikov - neštatutárna cena: Ženy v behu - réžia: Martin Horský

Zdroj: SITA

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:05 Najkrajšie bývanie III.
05:50 Pod povrchom
07:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:30 DEDIČSTVO
06:20 Kutyil s.r.o.
07:25 POLICAJTI V AKCII
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:10 Sníček
05:20 Jahôdka a jej kamaráti II.
05:25 2Bobule
07:10 Než přišla bouře
08:55 Iluzionista