Skoro jasno
26°
Bratislava
Zuzana
11.8.2022
Perinbaba a dva svety príde do kín v roku 2021! Túto zimu však prichádza s darčekom
Zdielať na

Perinbaba a dva svety príde do kín v roku 2021! Túto zimu však prichádza s darčekom

Zdroj: Jakubisko Film

Tento rok sa mala obľúbená rozprávková bytosť vrátiť na veľké plátna v dlhoočakávanom filmovom pokračovaní PERINBABA A DVA SVETY. Žiaľ, osud rozhodol inak a na premiéru novej rozprávky Juraja Jakubiska si budeme musieť počkať do roku 2021.

Túto zimu nebude babka Perinbabka rozdávať radosť v kinách, ale na oddeleniach detskej onkológie a v detských domovoch. Tvorcovia filmu sa totiž spolu s partnermi rozhodli v rámci charitatívneho projektu Perinbaba pre deti venovať malým bojovníkom symbolických 333 kníh zachytávajúcich známy filmový vianočný príbeh na papieri. Počas januára a februára 2021, respektíve po zlepšení epidemickej situácie, poputujú knihy o Perinbabe k deťom z viac ako 100 detských domovov, ako aj na detské onkologické oddelenia po celom Slovensku.

Kniha Perinbaba rozpráva čarovný príbeh o ceste za šťastím a pravou láskou. Nebeská starenka v ňom s pomocou veľkej periny i čarovných organov ovláda počasie na zemi a chlapec Jakub sa vzdáva nesmrteľnosti, aby sa vo svete ľudí mohol oženiť s krásnou a dobrou Alžbetkou. Knižnú verziu rozprávky o Perinbabe dopĺňa množstvo fotografií z nakrúcania filmu, ako aj nádherné kresby Juraja Jakubiska.

3D kniha_Perinbaba

3D kniha_Perinbaba

Bontonfilm

​Filmové pokračovanie kultovej Perinbaby je postavené na rovnakých tradičných hodnotách ako pôvodná rozprávka. „Perinbaba je spojená s vierou v lásku, dobro i spravodlivosť. Jej pokračovanie som nakrútil v presvedčení, že aj ďalšie generácie majú silu hľadať tieto hodnoty,“ hovorí režisér Juraj Jakubisko. Práve na dôležitosť lásky a dobra v dnešnom svete má poukázať aj projekt Perinbaba pre deti.

Juraj Jakubisko

Juraj Jakubisko

Bontonfilm

​Nová rozprávka Perinbaba a dva svety má divákom priniesť pozitívne emócie, lásku a nádej, že môže existovať aj lepší, krajší svet než ten, ktorý denne zažívame. Táto nádej je v súčasnosti potrebnejšia než kedykoľvek predtým. „Dnes sú ľudia plní úzkosti, neistoty a strachu. Nemyslel som si, že v 21. storočí sa vo svete slovo ,negatívny’ stane pozitívnym. V roku 2021 budeme potrebovať všetci nielen nádej, ale aj energiu a silu ustáť to, čo nám rok 2020 pripravil. Verím, že môj film Perinbaba a dva svety sa stane symbolom návratu toho dobrého, čo v nás ešte stále je,“ vyznal sa Juraj Jakubisko.

a tu je od Perinbabky vianočný pozdrav pre všetkých! :-)

Súvisiace články

Najčítanejšie