Nový slovenský thriller Dôverný nepriateľ má oficiálny trailer: Behá z neho mráz po chrbte!

Nový slovenský thriller Dôverný nepriateľ má oficiálny trailer: Behá z neho mráz po chrbte! Zdroj: Attack Film
Nová snímka vdýchla život námetu o smart technológii v podobe inteligentného domu budúcnosti. Diváci ju uvidia v kinách už toto leto, od 16. augusta.

Tvorcovia predstavili oficiálny trailer snímky, v ktorom prvýkrát odhaľujú, ako dom vyzerá. Ako prezrádzajú, vhodný dom, ktorý by si mohol „zahrať hlavnú úlohu Dôverného nepriateľa“, hľadali pomerne dlho. „Hľadanie trvalo asi rok. Napokon sme našli ideálny dom neďaleko od Prahy. Potrebovali sme ho, však „presťahovať“ na samotu, do krásneho prostredia našich Tatier. O to sa už postarali naši trikári a podarilo sa im to výborne,“ vysvetľujú producenti filmu Katarína Vanžurová a Ľubomír Slivka zo spoločnosti Attack Film. Snímka v týchto dňoch prechádza poslednými trikovými úpravami a postprodukčným procesom, ktorý potrvá ešte niekoľko týždňov.

Mrazivý slovenský thriller postaví diváka pred otázku - kde sa vlastne končí nebezpečne tenká hranica, za ktorou mu umelá inteligencia prestáva byť sluhom a začína byť pre neho hrozbou? Inteligentný dom v úlohe dokonalého spoločníka, naprogramovaný tak, aby sa staral o svoju majiteľku a splnil všetky jej túžby a potreby, sa nečakane obráti proti vlastnému stvoriteľovi. Alebo ho ovláda niekto ďalší?

Pod réžiou nového slovenského filmu je podpísaný český tvorca, Karel Janák (Snowboarďáci, Rafťáci, Ro(c)k podvraťáků, Princezná a pisár, Korunný princ, Cuky Luky Film). Hlavných hrdinov stvárnila slovensko-česká herecká dvojica Gabriela Marcinková a Vojtěch Dyk (Jánošík – Pravdivá história, Ženy v pokušení, Revival, Nežné vlny, Tři bratři, Anděl Páně 2). Popri titulnej dvojici si vo filme zahrali Zuzana Porubjaková, Ondřej Malý, Ady Hajdu, Roman Luknár a ďalší.

Dôverný nepriateľ Dôverný nepriateľ Zdroj: Attack Film

​Dôverný nepriateľ sa nakrúcal od 5. októbra 2016 do 15. novembra 2017 v Bratislave, v Prahe a na Spišskej Magure. Okrem réžie sa Karel Janák chopil aj scenára. Autorom námetu a spoluscenáristom filmu je Ľubomír Slivka. Tvorivý tím si prizval aj ďalšieho kmeňového spolupracovníka – kameramana Martina Šáchu. O hudbu k filmu sa postaral skladateľ a producent Ondřej Gregor Brzobohatý.

Synopsa: Mladí manželia Zuzana a Andrej sa sťahujú z Bratislavy do Tatier, aby na samote odrezaní od sveta na vlastnej koži otestovali Andrejovo životné dielo – prototyp inteligentného domu. Idylka dokonalého života v réžii modernej technológie sa však čoskoro mení na nočnú moru a boj o život. Revolučný server, ktorý bol vytvorený s cieľom, aby uľahčil životy svojich majiteľov, sa vymkne spod kontroly a nečakane sa obráti proti svojmu stvoriteľovi. Ide len o vrtoch a nedokonalosť testovanej technológie? Alebo riadi dom niekto ďalší? Napínavý slovenský thriller so šokujúcim záverom zmení váš pohľad na moderné technológie, ktoré nás sprevádzajú na každom kroku. Navždy. V hlavnej úlohe: inteligentný dom a milostný trojuholník budúcnosti: "On - Ona a Dom" Má vôbec ľudská láska a človek šancu v milostnej šachovej partii proti stroju, ktorý sám stvoril a vypracoval do dokonalosti?

TV Program

12:30 Nezastaviteľný vlak
14:40 Hľadá sa Dory
16:50 NA CHALUPE
12:50 Pomsta Čierneho korzára
15:00 Denník slabocha 2
17:15 Baby Boom
13:15 POLICAJTI V AKCII
14:05 POLICAJTI V AKCII
15:05 POLICAJTI V AKCII
13:40 Policajná hliadka
14:05 Robošváb III.
14:30 Sherm a jeho mikróby
13:05 Ohňostroj lásky
14:45 Příběh Wendella Bakera
16:35 Rande naslepo