Cenzúra v Aladinovi? Kostýmový dizajnér prezradil, prečo sa rozhodol zahaliť hlavné postavy!

Cenzúra v Aladinovi? Kostýmový dizajnér prezradil, prečo sa rozhodol zahaliť hlavné postavy! Zdroj: thedisinsider.com
Ak ste niekedy videli kreslenú verziu rozprávky Aladin, pri novom hranom spracovaní ste možno spozorovali jeden zásadný rozdiel.

Guy Ritchie prináša do kín hranú rozprávku o Aladinovi. Premiéru mala 23. mája a tí z vás, ktorí ju už stihli vidieť vedia, že je plná farieb, piesní a krásnych myšlienok. Najviac nás však zaujali hlavní hrdinovia, ktorými sú Jazmína, Aladin a Džin. Oproti kreslenej rozprávke však majú na sebe oveľa viac oblečenia, než by ste čakali. 

Zdroj: ew.com

"Každý sa na to pýta," odpovedal kostýmový dizajnér Michael Wilkinson na otázku, prečo majú hlavné postavy na sebe toľko vrstiev. V roku 1992 mal kreslený Aladin oblečenú vestičku, ktorá mu takmer nezakrývala hornú časť tela a Jazmína na tom bola podobne. Tá mala takmer celý film oblečený top, ktorý jej odhaľoval celé brucho. V Ritchieho verzii majú obaja tieto časti zahalené. 

Zdroj: imdb.com

"Mysleli sme si, že nebude vhodné, aby mala princezná Jazmína po väčšinu filmu odhalené brucho, preto sme sa rozhodli odkloniť sa od pôvodnej rozprávky a pridať pár úprav. Z rovnakého dôvodu sme sa tak rozhodli aj pri Aladinovi. Ak by bol odhalený, úplne by to odlákalo pozornosť od jeho hereckého výkonu," pokračoval Wilkinson. 

Zdroj: imdb.com

"Samozrejme, že sme chceli odkázať na pôvodnú rozprávku. U Jazmíny sme sa snažili poukázať na to, ako sa ľudia obliekajú v paláci a ako sa obliekajú na trhoch. Chceli sme, aby to bolo viac prijateľné a tak sme jej crop top predĺžili o jemnú látku, pretože je to formálnejší outfit, ktorý sa hodí aj do paláca," poznamenal Wilkinson. 

Zdroj: imdb.com

Tvorcovia strávili hodiny nad kostýmami, ktoré by úplne vystihovali osobnosti jednotlivých postáv a stálo to za to. Presvedčiť sa o tom môžete aj vy vo vašom kine. 

TV Program

16:45 NAŠI II.
17:30 NOVINY
17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
16:40 Simpsonovci XXI.
17:10 Simpsonovci XXI.
17:40 C.S.I.: Kriminálka New York VIII.
16:45 Klamári II.
17:45 Súdna sieň
18:55 Súdna sieň
16:45 Okido II.
17:00 Zabi nudu! II.
17:05 Macko Uško
15:15 Kouzlo Vánoc
16:55 Trable dívčí kapely
18:30 Jiný svět