Cenzúra v Aladinovi? Kostýmový dizajnér prezradil, prečo sa rozhodol zahaliť hlavné postavy!

Cenzúra v Aladinovi? Kostýmový dizajnér prezradil, prečo sa rozhodol zahaliť hlavné postavy! Zdroj: thedisinsider.com
Ak ste niekedy videli kreslenú verziu rozprávky Aladin, pri novom hranom spracovaní ste možno spozorovali jeden zásadný rozdiel.

Guy Ritchie prináša do kín hranú rozprávku o Aladinovi. Premiéru mala 23. mája a tí z vás, ktorí ju už stihli vidieť vedia, že je plná farieb, piesní a krásnych myšlienok. Najviac nás však zaujali hlavní hrdinovia, ktorými sú Jazmína, Aladin a Džin. Oproti kreslenej rozprávke však majú na sebe oveľa viac oblečenia, než by ste čakali. 

Zdroj: ew.com

"Každý sa na to pýta," odpovedal kostýmový dizajnér Michael Wilkinson na otázku, prečo majú hlavné postavy na sebe toľko vrstiev. V roku 1992 mal kreslený Aladin oblečenú vestičku, ktorá mu takmer nezakrývala hornú časť tela a Jazmína na tom bola podobne. Tá mala takmer celý film oblečený top, ktorý jej odhaľoval celé brucho. V Ritchieho verzii majú obaja tieto časti zahalené. 

Zdroj: imdb.com

"Mysleli sme si, že nebude vhodné, aby mala princezná Jazmína po väčšinu filmu odhalené brucho, preto sme sa rozhodli odkloniť sa od pôvodnej rozprávky a pridať pár úprav. Z rovnakého dôvodu sme sa tak rozhodli aj pri Aladinovi. Ak by bol odhalený, úplne by to odlákalo pozornosť od jeho hereckého výkonu," pokračoval Wilkinson. 

Zdroj: imdb.com

"Samozrejme, že sme chceli odkázať na pôvodnú rozprávku. U Jazmíny sme sa snažili poukázať na to, ako sa ľudia obliekajú v paláci a ako sa obliekajú na trhoch. Chceli sme, aby to bolo viac prijateľné a tak sme jej crop top predĺžili o jemnú látku, pretože je to formálnejší outfit, ktorý sa hodí aj do paláca," poznamenal Wilkinson. 

Zdroj: imdb.com

Tvorcovia strávili hodiny nad kostýmami, ktoré by úplne vystihovali osobnosti jednotlivých postáv a stálo to za to. Presvedčiť sa o tom môžete aj vy vo vašom kine. 

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 Súdna sieň
05:45 Súdna sieň
06:45 Súdna sieň
08:15 Profesionáli III.
05:30 Panelák
06:20 TIPOS INFO
06:25 Profesionáli III.
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
05:35 Pohled na lásku
07:20 Rodinné pouto
09:00 The Circle