Napätie a agresivita vo väzení v Leopoldove! To odkrýva druhý teaser k filmu Amnestie

Napätie a agresivita vo väzení v Leopoldove! To odkrýva druhý teaser k filmu Amnestie Zdroj: Michal Stašák
Film Amnestie bude v kinách práve na 30. výročie Nežnej revolúcie. Druhý teaser ukazuje viac záberov, na ktorých je vidieť poriadne veľa práce.

Po nástupe do úradu vyhlásil prezident Václav Havel široké amnestie na oslobodenie neprávom väznených politických väzňov. Napätie vo väzniciach vrcholilo a v Leopoldove stupňujúce sa nálady vyústili do agresívnej a masívnej väzenskej vzbury. Tú zachytáva aj najnovší teaser.

Zdroj: Azyl Production

;f

Hoci vo filme pôjde o fikciu, udalosti, ktoré sa na pozadí jeho príbehu odohrávajú, sú reálne. Predlohou k filmu bola kniha Radovana Dunaja Amnestia, ktorá rozpútala peklo. Režisérom snímky je Jonáš Karásek v spolupráci s kameramanom Tomášom Juríčkom a producentom, scenáristom Marošom Hečkom. Táto trojica je vo filmovom prostredí známa okrem mnohých sólových projektov aj vďaka úspešnému filmu Kandidát.

Zdroj: Azyl Production

"Jedná sa o najdôležitejšiu udalosť v našej modernej histórii. Stojí za pokus ponoriť sa do príbehu, atmosféry doby a to so všetkým, čo k tomu patrí. Našim cieľom je poskytnúť divákom takýto portál a následne rozpútať dialóg na témy, ktoré sú stále veľmi aktuálne," hovorí o filme jeho producent - Peter Veverka.

Zdroj: Film Amnestie

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Prvé oddelenie II.
05:45 Súdna sieň
06:30 Dr. LUDSKY
07:55 Panelák VII.
05:30 Profesionáli VIII.
06:05 Prvé oddelenie II.
06:25 Prvé oddelenie II.
05:45 Ruby z dúhy I.
06:00 Rozprávanie o víle Amálke
06:05 Bob staviteľ
06:40 Nádech pro lásku
08:45 Holka k sežrání
10:30 Tygr a sníh