Názor Kinosály: Prianie smrti. Bruce Willis ako pomstiteľ, ktorého nechcete nahnevať

Názor Kinosály: Prianie smrti. Bruce Willis ako pomstiteľ, ktorého nechcete nahnevať Zdroj: Forum film
Bruce Willis sa zhostil úlohy oddaného otca v remakeu filmu Prianie smrti z roku 1974.

Dokonalý chod rodiny traumatológa Paula Kerseyho naruší lúpežný prepad, pri ktorom sa stanú skutočnosti, pre ktoré sa rozhodne hodiť svoj život za hlavu a pomstiť svoju manželku a dcéru. Film režíroval Eli Roth, v našich končinách známy filmom Hostel, ktorý sa odohrával na Slovensku.

Tento film sa však odohráva v Amerike a ako sme pri takýchto filmoch zvyknutí, hlavný hrdina po celý čas hľadá spravodlivosť bez toho, aby bol čo i len na chvíľku vyvedený z miery. Skutočnosť, že chirurg, ktorého životným poslaním bolo zachraňovať životy ich zrazu bez mihnutia oka berie, je veľmi ťažko pochopiteľná, no pri tomto type filmu akceptovateľná. Divák sa dočká akcie a napätia a pozrie sa do zákulisia vyšetrovania prípadu, ktorý súvisí s prepadom a následkami, ktoré zanechal.

Zdroj: ex-press.com

​V mnohých môže tento film zanechať mylné predstavy o tom, ako funguje spravodlivosť. V niečom má ale pravdu. Spravodlivosti sa od štátnych orgánov niekedy vôbec nedočkáme. Nezdá sa však byť korektné, aby vo filme po ulici chodil muž v strednom veku a zabíjal ukradnutou zbraňou každého, koho si zmyslí. Je to presne to, čo v súčasnej dobe Amerika vôbec nepotrebuje vidieť. V niektorých scénach máte pocit, že túto tému poňali satiricky, no nasledujúci moment vás presvedčí o opaku. Tvorcovia ako keby sami nevedeli, čo nám chcú povedať.

Zdroj: imdb.com

Film nijako nevytŕča z rady mnohých podobných akčných filmov o pomste z amerického prostredia a preto môžete veľmi dobre odhadnúť, aké budú nasledujúce kroky hlavného protagonistu. Nesnaží sa prekvapiť ani ohúriť. Je to len všedný film, ktorý si pozriete a v nasledujúcich dňoch naňho aj pravdepodobne zabudnete.

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

06:40 Noviny TV JOJ
07:35 Ferdo Mravec
08:05 Ferdo Mravec
06:40 Najlepšie torty
07:40 Najlepšie torty
08:45 Život po ľuďoch II.
06:40 Vraždy v Midsomeri IX.
09:05 Najkrajšie bývanie II.
11:30 Najšpinavšie domácnosti
06:50 Máša a medveď II.
07:00 Rybičky Flip a Flap
07:10 Agi Bagi II.
05:50 Angelika
07:50 Breakdance Girl
09:30 Píseň mého srdce