Názor Kinosály: Film Správa sme v našich kinách potrebovali

Názor Kinosály: Film Správa sme v našich kinách potrebovali Zdroj: DNA Production
Pochádza od slovenských tvorcov a rozpráva príbeh z hrozných časov, ktoré si treba pripomínať. Dôležité však je aj to, že tento príbeh rozpráva dobre.

Nie je ľahké pozerať sa v tomto filme na utrpenie ľudí v koncetračnom tábore a aj podľa toho, ako veľmi nepríjemne vám pri tom dokáže byť, viete, že je nakrútený naozaj dobre. Režisér Peter Bebjak dokázal podať túto tému dôveryhodne a jeho meno sa začína stávať zárukou kvality. 

Rovnako však treba spomenúť aj prácu kameramana Martina Žiarana, s ktorým Bebjak rád spolupracuje a vynechať jednoznačne nemôžeme ani dvoch hlavných protagonistov a to známeho Noëla Czuczora a zatiaľ menej známeho Petra Ondrejičku. Ak aj vás spomínaná dvojica vo filme zaujme, dobrou správou je, že sa spolu v blízkej dobe objavia aj v snímke Terezy Nvotovej Světlonoc a vo filme Na prach. 

Zdroj: sprava.sk

Vráťme sa však späť k Správe, v ktorej jedno zúfalstvo strieda druhé. Hoci boli niektoré scény vo filme pre komerčného diváka možno príliš dlhé, treba priznať, že budovali napätie, na ktorom táto snímka stojí. 

Zhrnutie: Film Správa jednoznačne treba vidieť a odporúčame ostať aj na záverečné titulky, ktoré nesú silný odkaz týkajúci sa súčasnosti. 

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:25 Šport
20:30 Najlepšie počasie
19:50 Svet podľa Evelyn
20:30 R.I.P.D.: Útvar Rozhodne Neživých Agentov
22:35 Príbeh kmotra
20:10 Kosti VI.
21:00 Kosti VI.
22:00 Hawaii 5.0 IX.
20:10 Macko Uško
20:25 Krtko
20:35 Ovečka Shaun VI.
20:15 Linie horizontu
21:55 Fukušima
00:00 Černé zlato