Názor Kinosály: Stará láska nehrdzavie je možno najlepšou romantickou komédiou za posledné roky

Názor Kinosály: Stará láska nehrdzavie je možno najlepšou romantickou komédiou za posledné roky Zdroj: vanityfair.com
Ideálny letný film je v kinách už od 11. júla a určite by ste si ho nemali nechať ujsť.

Ona je kandidátka na prezidentku a on talentovaný, no nezamestaný novinár. Poznajú sa od detstva a náhoda ich znova spojí. Úžasné na tomto filme je to, že sa nesnaží byť nasilu vtipný, no napriek tomu sa budete smiať takmer celý čas. 

Zdroj: empireonline.com

Môžu za to aj dvaja hlavní predstavitelia, Seth Rogen a Charlize Theron. Tí si na plátne rozumejú tak, že si budete už od začiatku želať, aby ich vzťah vyšiel, čo samozrejme nebude také ľahké. 

Zdroj: imdb.com

Film režíroval Jonathan Levine, ktorý má s podobným žánrom skúsenosti. V minulosti mal totiž na starosti snímky ako The Night Before, 50/50 či Warm Bodies. Pri prvých dvoch spomínaných už so Sethom Rogenom pracoval, čo bolo vidieť aj na tejto snímke. Prepracoval sa do nej totiž Rogenov typický humor. 

Zdroj: people.com

Napriek tomu, že ide o romantickú komédiu, scenár podčiarkuje aj niekoľko súčasných celosvetových problémov ako je globálne otepľovanie, extrémizmus, ovládanie niektorých médií či sexizmus. Keďže ide o film z politického prostredia, v niektorých postavách určite nájdete aj slávnych politikov. 

Zdroj: imdb.com

Zhrnutie: Aj keď sa tento film riadi šablónou klasických romantických komédií, predsa len ide o niečo, čo v kinách vidíme radi. Snímka má nápad, dobré spracovanie, skvelé obsadenie a vynikajúce vtipné situácie. 

TV Program

20:35 Inkognito
21:40 Inkognito
22:55 Aféry II.
20:30 Dobrý ročník
23:00 Pomstiteľ
01:00 Profesionáli III.
20:55 Vtierka Castle VIII.
22:00 Vtierka Castle
22:55 Stratené duše II.
20:45 Volám sa Caillou V.
21:05 Okido I.
21:25 Bob staviteľ XV. - XVIII.
20:15 Bolest a sláva
22:15 Černobyl
00:15 Ve jménu ďábla