Názor Kinosály: Avengers: Nekonečná vojna. Na konci vám to vezme dych!

Názor Kinosály: Avengers: Nekonečná vojna. Na konci vám to vezme dych! Zdroj: lrmonline.com
Film je preplnený superhrdinami nielen zo Zeme, ale aj z celého vesmíru. Diváci však majú po vzhliadnutí tohto filmu zmiešané pocity.

Fanúšikovia na tento film čakali 10 rokov a Marvel urobil všetko pre to, aby toto stretnutie konečne prinieslo riešenia. Samozrejme, film čerpá najmä z predchádzajúcich snímok a Avengers: Nekonečná vojna je správnym vyvrcholením týchto príbehov.

Zdroj: imdb.com

Úhlavným nepriateľom Avengers už dávno nie je Loki, Thorov nevlastný brat. Našiel sa oveľa hrozivejší, silnejší a ešte viac pomätený Thanos. Ten si zaumienil, že zozbiera všetky Kamene nekonečna a ovládne tak celý vesmír. Jeho motivácia je silná a nekotví len v túžbe po moci. Kamene nekonečna sa nachádzajú v rôznych kútoch vesmíru, dva z nich sú na Zemi. Jeden vlastní Doctor Strange a ten ďalší sa nachádza vsadený v hlave Vízie.

Zdroj: flickeringmyth.com

Príbeh je nabitý akciou, takmer stále sa v snímke niečo deje a posúva to dej ku koncu rýchlym tempom. Film má dve a pol hodiny a tvorcovia využili správne každú minútu. Premiestňujeme sa tu nielen medzi jednotlivými štátmi. Thanos, Thor a Strážcovia galaxie nás zavedú na rôzne lokácie vo vesmíre. Divák, ktorý už pozná správanie jednotlivých postáv vo svete Marvelu bude z niektorých vtipov ešte viac prekvapený, než by čakal. Dali si záležať na tom, aby film nepôsobil až príliš temne.

Zdroj: imdb.com

​Nedá sa povedať, že by niekto významný v tomto filme chýbal, aj keď existujú dohady kam zmizli niektoré postavy, s ktorými sme sa len nedávno zoznámili v predchádzajúcich filmoch. Takmer každý dostal svoj prekvapivý moment príchodu. S každou novou postavou na plátne si ľudia v kine viac a viac šepkali čo znamená jej príchod a kam sa vďaka nej dej posunie.

Tento film vás posledných 15 minút priklincuje k sedadlu tak silno, že po záverečných titulkoch ostanete ohromene sedieť a pozerať na prázdne plátno. Ak ste žili s týmito postavami 10 rokov, niektoré scény vám nedajú pokoj a budete nad nimi stále dookola rozmýšľať.

Zdroj: imdb.com

Zhrnutie: ​Scenárov na možné pokračovanie je mnoho, teórií, ktoré vznikli po pozretí filmu je ešte viac. Fanúšikovia si budú tento film pozerať stále dookola a každým pozretím zisťovať nové skutočnosti, ktoré si nevšimli. Snímka jednoducho neprestane baviť ani po viacerých zhliadnutiach. Bratia Russoovci, režiséri tohto filmu, v nás nechali riadny zmätok a vyvolali nedočkavosť po ďalších marvelovkách. 

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:35 Noviny TV JOJ
06:30 Krimi
07:00 Noviny TV JOJ
05:50 Fakty a fikcie II.
06:30 Zvieracia klinika
07:00 Zvieracia klinika
05:25 Skutočné paničky z Beverly Hills V.
06:50 Extrémna premena II.
09:15 Policajt z L.A.
05:10 Sam a Max
05:35 Lovci drakov
06:00 Marvin, stepujúci koník I.
05:20 2 Bobule
07:05 Moje krásná učitelka
08:50 Tah pěšcem