Názor Kinosály: Aladin zahral na nôtu feminizmu

Názor Kinosály: Aladin zahral na nôtu feminizmu Zdroj: hollywoodreporter.com
Guy Ritchie prináša do kín dôveryhodné hrané spracovanie kreslenej rozprávky z roku 1992.

Napriek tomu, že sa v hlavných úlohách Aladina a Jazmíny objavili celkom neznámi mladí herci, skvelo sa dopĺňajú so skúseným Willom Smithom. Všetkým to veľmi dobre ladí, aj keď v pôvodnej verzii možno o niečo viac, než so slovenským dabingom. 

Zdroj: vulture.com

Celkovo je však film šedým priemerom Disneyho sveta a od takéhoto silného režisérskeho mena akým je Guy Ritchie, sa možno dalo čakať o niečo viac, než len to, čo sme už kedysi videli v kreslenej verzii. Tomuto kúsku chýba niečo, vďaka čomu by sme hneď vedeli určiť Ritchieho prínos tomuto filmu. Princezná Jazmína je o niečo feministickejšia a dáva to najavo v každej jednej scéne, v ktorej sa objaví a Aladin popri nej vyzerá ako stratený chlapec, ktorý vie len dve veci - dvoriť sa jej a kradnúť. 

Zdroj: digitalspy.com

Film našťastie zlepšuje Džinov humor a Will Smith veľmi dobre vie, ako ho podať. Okrem toho sa predstavil aj v silne muzikálnej úlohe, s ktorou sa popasoval veľmi dobre. Vynikajú najmä úžasné interiéry a exteriéry a rovnako kostýmy. 

Zdroj: vox.com

Zhrnutie: Možno si Aladin zaslúžil o niečo viac inovácií, než sú len feministické názory princeznej, ktorá celý život žije zatvorená v paláci, no celkovo film pôsobí veľmi dobre. Zabavia sa deti aj dospelí. 

TV Program

09:30 Súdna sieň
10:40 EXTRÉMNE PRÍPADY
12:00 NOVINY O 12:00
10:05 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas IX.
11:05 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas IX.
12:25 Fórky, vtipky XXVII.
10:05 Klamári II.
11:20 Kravaťáci VIII.
12:15 Tyran III.
10:25 Požiarnik Sam IX.
10:35 Zabi nudu! II.
10:40 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
09:20 Den na zkoušku
11:05 Růžový a černý
13:05 Muž, který se směje