Názor Kinosály: Loli paradička je východniarska realita na plátne

Názor Kinosály: Loli paradička je východniarska realita na plátne Zdroj: Forum Film
Romantická komédia z východniarskeho prostredia vás pobaví, aj keď jej možno nebudete stále rozumieť.

Aj keď sa môže stať, že niektoré slová nepochopíte, príbeh vám bude jasný ihneď. Film je takmer celý v šarištine, vďaka čomu sa vám bude zdať asi 10-krát vtipnejší. Milan je predavač cukroviniek a Veronka je dievča, ktoré práve ušlo z domu. Je veľmi hladná a tak mu ukradla turecké medy, no Milan ju pri tomto čine prichytí. Nad Veronkou sa zľutuje, kúpi jej jedlo a odvtedy sa jej už nevie zbaviť. Ako to bude ďalej pokračovať, nebudeme prezrádzať, no o zábavu bude postarané. 

Zdroj: Forum Film

Scenáristicky je tento film zvládnutý veľmi dobre, nakoľko nemá hluché miesta, pri ktorých by ste sa mohli nudiť. To, ako sú vykreslené postavy je vskutku reálne a uveríte im každé ich konanie. Rodina Staviarskych tento film tvorila vyše 5 rokov a na to, že snímka nemala vysoký rozpočet, z nej vyťažili maximum. Zatlieskať im môžeme aj za výber hlavných hercov, ktorými sú Kamilka Mitrášová a Michal Iľkanin.

Zhrnutie: Loli paradička je ako film Pásla kone na betóne, no predsa trochu iný. Zaoberá sa predsudkami slovenskej dediny, je o láske, no nevykresľuje ju dokonale. Je to realita, ktorá je prenesená na filmové plátno.

TV Program

20:30 NAJLEPŠIE POČASIE
20:35 INKOGNITO
21:55 INKOGNITO
20:15 Spravodlivosť
22:30 Mafia!
00:15 JAG V.
20:10 Doktori II.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
20:30 Robošváb II.
20:55 Príbehy dvoch myší II.
21:20 Bobove dobrodružstvá na pláži
20:15 Prázdniny!
22:10 Na dosah
23:50 Který je ten pravý?