Názor Kinosály: Loli paradička je východniarska realita na plátne

Názor Kinosály: Loli paradička je východniarska realita na plátne Zdroj: Forum Film
Romantická komédia z východniarskeho prostredia vás pobaví, aj keď jej možno nebudete stále rozumieť.

Aj keď sa môže stať, že niektoré slová nepochopíte, príbeh vám bude jasný ihneď. Film je takmer celý v šarištine, vďaka čomu sa vám bude zdať asi 10-krát vtipnejší. Milan je predavač cukroviniek a Veronka je dievča, ktoré práve ušlo z domu. Je veľmi hladná a tak mu ukradla turecké medy, no Milan ju pri tomto čine prichytí. Nad Veronkou sa zľutuje, kúpi jej jedlo a odvtedy sa jej už nevie zbaviť. Ako to bude ďalej pokračovať, nebudeme prezrádzať, no o zábavu bude postarané. 

Zdroj: Forum Film

Scenáristicky je tento film zvládnutý veľmi dobre, nakoľko nemá hluché miesta, pri ktorých by ste sa mohli nudiť. To, ako sú vykreslené postavy je vskutku reálne a uveríte im každé ich konanie. Rodina Staviarskych tento film tvorila vyše 5 rokov a na to, že snímka nemala vysoký rozpočet, z nej vyťažili maximum. Zatlieskať im môžeme aj za výber hlavných hercov, ktorými sú Kamilka Mitrášová a Michal Iľkanin.

Zhrnutie: Loli paradička je ako film Pásla kone na betóne, no predsa trochu iný. Zaoberá sa predsudkami slovenskej dediny, je o láske, no nevykresľuje ju dokonale. Je to realita, ktorá je prenesená na filmové plátno.

TV Program

09:30 Súdna sieň
10:20 Súdna sieň
11:20 Aféry II.
09:35 Simpsonovci I.
10:05 Najlepšie svetové videá V.
11:20 Áno, šéfe USA II.
10:00 Nákupné maniačky
11:25 UHÁDNI MÔJ VEK
12:25 Vražedné Miami
10:00 Rev a motoroví miláčikovia I.
10:25 Požiarnik Sam VIII.
10:35 Okido I.
08:50 Jobs
11:05 Hříšný tanec
12:55 Mámy na nože