Názor Kinosály: Shazam! vás pobaví, aj keď komiksy veľmi neobľubujete

Názor Kinosály: Shazam! vás pobaví, aj keď komiksy veľmi neobľubujete Zdroj: YouTube.com
Shazam! je komiksom od štúdia DC, no na žiaden z ich filmov sa nepodobá. Prečo je to tak?

Shazam je pravdepodobne to najvtipnejšie, čo komiksový svet priniesol na plátno, pokiaľ nerátame konkurenčného Deadpoola. Rovnako ako Deapool, nám Shazam prináša množstvo referencií na iné filmy, no predsa len je o niečo rodinnejšou snímkou. 

Zdroj: nytimes.com

Shazam nás zo začiatku vtiahol do minulosti, kde nám tvorcovia vysvetlili, ako sa k obrovskej moci mohol dostať taký mladý chlapec. Jeho osud nebol jednoduchý a okrem nových schopností sa musí adaptovať aj v novej rodine. Nájde v nej však spojencov, ktorých podporu spozná až neskôr. 

Zdroj: nytimes.com

Shazam vás bude baviť aj bez toho, aby ste boli fanúšikom komiksov. Pár vtipov možno nepochopíte, no to na kvalite snímky neuberá. Herec v hlavnej úlohe, Zachary Levi, bol veľmi presvedčivý a dá sa povedať, že na takúto úlohu čakal, aby sa mohol dostať do povedomia Hollywoodu. ​

Zdroj: rollingstone.com

Už tradične, ako sme pri DC filmoch zvyknutí, sa bitka na konci filmu zbytočne predlžuje a ak by bola táto časť filmu o niečo kratšia ani by ste nepovedali, že v kine sedíte vyše dvoch hodín. 

Zdroj: digitalspy.com

Zhrnutie: Shazam! je povinnou jazdou pre každého milovníka komiksov. Je to príjemná oddychovka, ktorá poteší, no pravdepodobne sa nezaradí do kategórie najlepších DC filmov. Je to snímka, ktorá je jednoznačne iná, než tie, ktoré sme mohli doteraz od DC vidieť. Na konci čaká divákov príjemné prekvapenie, čo pridáva filmu pár bonusových bodov.

TV Program

12:30 Nezastaviteľný vlak
14:40 Hľadá sa Dory
16:50 NA CHALUPE
12:50 Pomsta Čierneho korzára
15:00 Denník slabocha 2
17:15 Baby Boom
14:05 POLICAJTI V AKCII
15:05 POLICAJTI V AKCII
16:05 POLICAJTI V AKCII
14:05 Robošváb III.
14:30 Sherm a jeho mikróby
14:45 Ferdo Mravec
13:05 Ohňostroj lásky
14:45 Příběh Wendella Bakera
16:35 Rande naslepo