Názor Kinosály: Slnovrat je iný typ hororu, na aký ste zvyknutí, no báť sa zaručene budete

Názor Kinosály: Slnovrat je iný typ hororu, na aký ste zvyknutí, no báť sa zaručene budete Zdroj: digitalspy.com
Pre tých z vás, ktorí videli film Preliate dedičstvo režiséra Ariho Astera bude Slnovrat o niečo menej strašidelný, no o to viac znepokojujúci.

Slnovrat vám ponúka veľa symbolov, nad ktorými sa môžete počas celého filmu zamýšľať a preto si neoddýchnete ani na chvíľu, aj napriek pomerne pomalému tempu tejto snímky, ktorá má 2 hodiny a 20 minút. Režisér Ari Aster je majstrom vo vytváraní napätia a svoj talent využil aj tentoraz. 

Zdroj: leighdesignstudio.com

Hlavná hrdinka, ktorú bravúrne hrala Florence Pugh, v sebe ukrýva veľa bolesti a diváci čakajú kedy sa to zvráti na klasický horor. To sa však nestane. Väčšina deja sa odohráva za denného svetla a aj napriek tomu vám udalosti, ktoré uvidíte budú pripadať obzvlášť znepokojujúce a zvláštne. Prostredie, v ktorom sa príbeh odohráva je nádherné, avšak film sa odohráva vo Švédsku, no takmer všetky interiéry sú v skutočnosti nakrútené v Maďarsku. Niektorí z vás určite ocenia aj prácu kameramana.

Zdroj: columbian.com

Napriek napätej atmosfére je vo filme veľa humorných situácií a aj pri niektorých scénach nebudete vedieť, či sa máte smiať alebo sa skôr báť. Niektoré rozhodnutia hlavných hrdinov vám môžu prísť nelogické, no napriek tomu im to zvláštnym spôsobom uveríte a to najmä pre to, že celý film je v akejsi zvláštne ladenej atmosfére. 

Zdroj: vanityfair.com

Zhrnutie: Ari Aster znova priniesol do kín niečo nezvyčajné, no sám seba tentoraz neprekonal. Stále nám Prekliate dedičstvo ponúka viac hororovej atmosféry a tak Slnovrat netreba škatuľkovať ako klasický horor. Režisér si však celkom presne zadefinoval, akým filmom sa chce venovať. 

TV Program

20:35 Inkognito
21:40 Inkognito
22:55 Aféry II.
20:30 Dobrý ročník
23:00 Pomstiteľ
01:00 Profesionáli III.
20:55 Vtierka Castle VIII.
22:00 Vtierka Castle
22:55 Stratené duše II.
21:25 Bob staviteľ XV. - XVIII.
21:35 Krtko
22:05 Kúzlovanie
20:15 Bolest a sláva
22:15 Černobyl
00:15 Ve jménu ďábla