Strážcovia Galaxie 2 sú opäť v pohotovosti! A nebudú to mať ľahké

06.05.2017 08:50 Kinosála Recenzie
Strážcovia Galaxie 2 sú opäť v pohotovosti! A nebudú to mať ľahké Zdroj: Marvel
James Gunn svojim a hlavne našim hrdinom nič nedaroval! V dvojke im pripravil množstvo konfliktov a súboje, ktoré vás dvihnú z kresiel. Ako si s nimi odvážni Strážcovia napokon poradili a či sa Gunnovi podarilo prekonať vtip a originálnosť jednotky vám prezradíme v našej recenzii.

Naši starí známi sú späť! Star-Lord, Gamora, Rocket, Drax a Baby Groot si užívajú privilegovaný status, ktorý si vydobili po úspešnej porážke krvilačného Ronana. Majú dobre platenú prácu ako bojovníci s netvormi, ktoré otravujú vesmírne mocnosti. A vo voľných chvíľach sa venujú kanadským žartíkom a počúvaniu skvelých songov. Ich spolunažívanie v Petrovej vesmírnej lodi je pohodové a takmer nič mu nechýba. No naša partička skrátka potrebuje adrenalín ako soľ...

Na Petera čaká boj, aký ešte nezažilNa Petera čaká boj, aký ešte nezažilZdroj: Marvel
Po tom, čo nezodpovední vtipkári Rocket a Drax ukradnú časť batérií, ktoré mali pôvodne doručiť vládkyni Ayeshi ako protislužbu za vydanie Nebuly do ich väzby, sa strhne zúrivý boj o ich prežitie. Napriek tomu, že Strážcovia ho zvládnu, aj keď s odretými ušami, je ich loď zničená. Stanú sa z nich stroskotanci na jednej z neobývaných planét. A pokým oni realizujú jej opravu, mieri k nim nečakaná navšteva!
Drax v 'plnej kráse' a akciiDrax v 'plnej kráse' a akciiZdroj: Marvel
Záhadný Ego (Kurt Russell podal suverénne najvýraznejší herecký výkon a o jeho postave vám iba naznačím Nomen Omen...), v sprievode svojej chránenkyne Mantis (Pom Klementieff), pozve Petra, Gamoru a Draxa na svoju krásnu, idylickú planétu, na ktorej vládne. Rocket a jeho kamoš Groot čakajú na ich návrat a opravujú loď. Tento plán by bol bezproblémový, keby...
Ide sa na návštevu...Ide sa na návštevu...Zdroj: Marvel
Dvojka je pretkaná dramatickými zvratmi i hlbokými emóciami. Nie je to iba ďalšia marvelovka, ale komplexný príbeh, ktorý diváka ohromí skvelými vizuálnymi efektmi, sarkastickým humorom a nečakanými zvratmi. Je to, dovolím si povedať, akčný doják (v tom najlepšom zmysle slova) s dôrazom na vývoj príbehu i jeho postáv. Je obdivuhodné, že Gunn dokázal skĺbiť divoké akčné scény a nepodcenil pritom samotné emócie svojich hrdinov. Tie sú divákovi servírované bez gýčových (i keď osvedčených) podmazov. Ich načasovanie je sofistikované a dávkovanie je postupné.
Kamaráti na život...a na smrťKamaráti na život...a na smrťZdroj: Marvel

Počas 136 minút dostane divák nádherne farebnú exkurziu po vesmíre, aj pohľad do duší Yondu, Nebuly i samotného Petra. To všetko pracne premiešané so sviežim a trefným humorom, ktorého nositeľmi sú búchač Drax, neurotický, no zároveň láskavý Rocket a drsňák Yondu. Ten urobí presne to, čo mal, musel, a čo by divák nečakal! Yondu, ako čierna ovca tímu Strážcov, sa pred zrakmi všetkých, vrátane neoblomného Stakara (Sylvester Stallone) v závere šialenej misie o záchranu Petra, vykúpi!

Gamora to nebude mať ľahké...Gamora to nebude mať ľahké...Zdroj: Marvel
Pretože Nebula žije pre pomstu!Pretože Nebula žije pre pomstu!Zdroj: Marvel
A nielen on...Nenávisť Nebuly voči Gamore a ich krutému 'otcovi' Thanosovi bude taktiež objasnená. A dojme vás rovnako ako skutočný dôvod, prečo Peter stratil milovanú matku...
Tak ktorý gombík je ten správny, Groot?Tak ktorý gombík je ten správny, Groot?Zdroj: Marvel
Takže si to zhrnieme:

Strážcovia Galaxie 2 nielen nadviazali na unikátnosť jednotky, ale bezproblémovo a poľahky ju prekonali. Dvojka sa nesie v znamení sily príbehu a dokonalého vizuálu. Divák je hýčkaný obrazom i hĺbkou emócií. A nezabúdajme pritom, že sa pôvodne jedná iba o superhdinovku! No táto má dušu. 

Zostávame v napätí ako sa celá trilógia zavŕši, pretože Gunn dvojkou posunul hranice veľmi vysoko...​

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

21:40 VŠETKO ČO MÁ ANDER RÁD
22:00 Taken - Posadnutý pomstou
23:05 Vražedné Miami
20:35 Momentum
22:45 Čierne vlajky II.
23:55 Prečo lietadlá padajú
21:00 C.S.I.: Kriminálka New York
22:00 Kravaťáci V.
22:55 ŽREBOVANIE
21:45 Zabi nudu! II.
22:00 Kúzlovanie
22:10 Agi Bagi
20:15 FILM TÝDNE: PREMIÉRA: Posedlost rudou
21:50 Pád Londýna
23:40 Infiltrátor